معاون مدیرکل زندان های استان در افتتاحیه کارگاه آموزشی دوره تربیت مربی پیشگیری از مصرف مواد مخدر:ضرورت توجه به سطوح مختلف پیشگیری در خانواده ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،دوره آموزشی تربیت مربی پیشگیری از مصرف مواد مخدردر بین همسران افراد مصرف کننده مواد مخدر در اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان و با حضور ۲۰ نفر ازکارکنان آموزشگربرگزار شد.

دراین دوره که به مدت ۴ روز با حضور امینی معاون اداری مالی زندان های استان برگزار گردیدکارکنان تحت آموزش به فراگیری آموزش های پیشگیری و مقابله با اعتیاد را فرا می گیرند.

معاون اداری مالی زندان های استان در این کارگاه آموزشی گفت: نتایج ومطالعات و تحقیقات فرا تحلیلی پیرامون مقوله اعتیاد در تمامی ابعاد آن نشان می دهدکه دوعامل فردی و اجتماعی در این زمینه دخیل است که سهم عوامل فردی یا همان روان شناختی نسبت به عوامل اجتماعی اثر زیادتری در گرایش به مصرف مواد مخدر و اعتیاد داشته است.

وی در ادامه پرداختن به عوامل فردی را مورد توجه قرارداد وگفت:تقویت مراکز مشاوره در جامعه وخصوصا در دانشگاهها ومدارس، آموزش مهارت های زندگی از سنین پایین ترتا سطح مهد کودک ها، افزایش برنامه های پیشگیری خانواده محور از جمله اقدامات موثری است که باید به آنها توجه بیشتری شود.

سیروس امینی در ادامه سخنانش به موضوع سطوح پیشگیری نیز اشاره ای کرد و گفت: پیشگیری از اعتیاد شامل سه سطح است که اول باید جامعه یا خانواده هایی که سالم هستند با ارائه آموزش های بیشتر مانع از ورود آنان به محیط آسیب شدو دوم اینکه جامعه یا خانواده ه ای که ضریب آسیب در آن ها بالاست تا از عمیق تر شدن آن و همچنین از سرایت آن به سایر اعضا جلوگیری کرد.و جامعه یا خانواده ای  که  آسیب ها ورود را پیدا نموده باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی در پایان از فراگیران خواست تا ضمن عمق بخشیدن به مطالبات مفاد در خصوص مسائل و فجایع مواد مخدر اطلاعات خود را بروز کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*