هدف اصلی از کمک به خانواده های زندانیان حفظ و تحکیم بنیان خانواده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،رئیس زندان کاشان گفت: اولویت اصلی کمک انجمن حمایت و کمیته امداد به خانواده ‌ های زندانیان جرائم غیر عمد نیازمند، کاهش آسیب در این خانواده‌ها از طریق برنامه‌های آموزشی و ارائه خدمات فرهنگی است.

نیکنام رئیس زندان این شهرستان در سرکشی از خانواده زندانیان نیازمند و اهدای کمک به آنان، اظهار داشت: بخش اصلی فعالیت این نهاد های حمایتی در کمک به خانواده‌های نیازمند زندانیان در قالب برنامه‌های آموزشی، مهارت‌های اجتماعی، مستمری، کمک‌های حمایتی، کمک هزینه ازدواج، خدمات درمانی، معاضدت حقوقی، انجام می‌شود.

به گفته وی با آزادی یک زندانی که به دلیل جرائم غیرعمد دوران محکومیت خود را می‌گذراند می‌توان خانواده‌ای را از بسیاری معضلات و گرفتاری‌های ناشی از فقدان سرپرست خانواده نجات داد.

نیکنام تأکید کرد: بازگشت سالم و توام با تغییرات مثبت رفتاری زندانیان به جامعه و خانواده می‌تواند در کاهش وقوع جرم و در نتیجه ارتقاء سلامت جامعه مؤثر باشد.

گفتنی است با حضور رئیس زندان کاشان همراه با معاون کمیته امداد این شهرستان در راستای خدمات رسانی به خانواده های زندانیان نیازمند، سبد غذایی اهدایی بین آنان توزیع گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*