نماينده ولي فقيه در دیدار با رئیس زندان كاشان:قوه قضائيه اهتمام ويژه اي براي زندان زدايي داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در دیدار با  اعضای ستاد دیه شهرستان کاشان با تبریک ماه مبارک رمضان و آثار وبرکات مضاعف این ماه، گفت: همانگونه که شب قدر ماه مبارک رمضان معادل هزار شب است، ثواب همه حسنات در این ماه نیز همینگونه افزایش دارد.

وی افزود: همانگونه که تلاوت یک آیه از قرآن در ماه مبارک رمضان معادل هزار آیه قرآن است ثواب فعالان در ستاد دیه و کمک خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد نیز هزار برابر است.

آيت الله نمازي با اشاره به اينكه بازداشت يك نفر در واقع بازداشت يك خانواده است، گفت: قوه قضائيه درسال هاي اخير اهتمام ويژه اي براي زندان زدايي داشته است.

آیت الله نمازی گفت: زندان و زندانی در زندگی انسان‌ها موضوع تلخی است که در مقتضای اصل اولی نیز در نظام فقه اسلامی نمی‌توان به سادگی فردی را بازداشت کرد مگر در موارد خاص از جمله شخص بدهکار که دارای تکمن مالی است، اما از پرداخت دین خود امتناع می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بازداشت فرد متاهل ودارای همسر و فرزند در واقع بازداشت خانواده او است، اظهار داشت: اثرات منفی بازداشت مدیرخانواده گریبانگیر همسر و فرزندان او نیز خواهد شد و آن‌ها را با آسیب‌های جدی فراوانی روبرو خواهد کرد.

آیت الله نمازی افزود: برنامه ریزی و مدیریت برای جمع آوری کمک مالی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی از جمله کار‌های مبارکی است که مورد پسند عندالله و دارای آثار و دستاورد‌های زیادی در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در کاشان فعالیت در ستاد دیه و جمع آوری کمک برای زندانیان جرایم غیر عمد و دیه را مهم خواند و افزود: بازداشت و زندانی افراد به نفع جامعه و زندانیان نیست و مصلحت این است که افراد جرایم غیر عمد با وثیقه آزاد شوند تا بتوانند دیون خود را پرداخت کنند.

وی افزود: باید با تدبیر و برنامه ریزی آمار زندانیان به حد اقل کاهش داشته باشد، چرا که بازداشت و زندانی شدن تعداد زیادی از محکومین جرایم غیر عمد و مالی برای نظام جمهوری اسلامی ایران پسندیده نیست.

نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به اینکه برای کاهش زندانیان جرایم غیر عمد و مالی باید تلاش و اهتمام ویژه‌ای وجود داشته باشد، گفت: هر یک از زندانیان دارای حرفه و تخصصی هستند که با آزادی از زندان می‌توانند در چرخه اقتصاد کشور مفید و موثر باشند.

آیت الله نمازی همچنین با اشاره به این فرمایش رهبری که بعد از تأسیس جامعه اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی در مرحله دوم است، گفت: در تمدن اسلامی جامعه به درجه‌ای از فهم و درک و آگاهی می‌رسد که هیچ جرم و جنایتی رخ نمی‌دهد ، بنابر اين تا رسیدن به این مرحله فاصله زیادی داریم و در ابتدای راه هستیم.

وی افزود: مردم ما مردم خوب و خیری هستند که درحوادث و بلایای طبیعی حضور دارند وکمک می‌کنند، اما باید برای جذب کمک‌ها برنامه ریزی و تدبیر داشت تا توجه مردم و جامعه به سمت سوی کار خیر و کمک به هم نوع سوق داده شود به طوریکه مردم و مدیران و حتی زندانیان در نظام جمهوری اسلامی برای همه جهان الگو باشند.

در پایان آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با توجه به فعالیت های مثبت فرهنگی تربیتی و آموزشی انجام شده از مدیریت و مجموعه زندان تقدیر و تشکر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*