نشست مشترک مدیرکل زندان های استان اصفهان با رئیس کانون وکلا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان، درراستای انعقاد تفاهم نامه با کانون وکلای دادگستری،نشستی با حضور رئیس کانون وکلا و مدیرکل برگزار شد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان گفت: انعقاد تفاهمنامه با کانون وکلای استان در کاهش بار روانی و استرس زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها همچنین افزایش اطلاعات حقوقی زندانیان مؤثر است.

وی گفت:کانون وکلا همکاری خوبی با اداره کل زندان‌های استان اصفهان داشته است که وضعیت این همکاری تا کنون از دیگر استان‌های کشور بهتر است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان در خصوص هدف از انعقاد تفاهمنامه با کانون وکلای استان اصفهان تصریح کرد: انعقاد این تفاهمنامه در کاهش بار روانی و استرس زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و همچنین افزایش اطلاعات حقوقی زندانیان موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه حمایت‌های حقوقی باعث کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها می‌شود خاطرنشان کرد: باید سطح زیربنایی زندان‌های استان را افزایش دهیم تا بتوانیم فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی بیشتری داشته باشیم، اما بالا بودن جمعیت زندان‌ها فعالیت آموزشی و اصلاح و تربیت را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه اقدامات کانون وکلای استان در کاهش جمعیت زندان‌ها موثر است خاطرنشان کرد: تفاهمنامه‌ای از سال ۹۳ با کانون وکلای استان اصفهان داشته‌ایم که در آن کانون وکلا با ارائه خدمات معاضدتی قضایی وکلای کمیسیون معاضدت و ارائه خدمات آموزشی به مددکاران زندان‌ها، مددجویان و خانواده زندانیان با اداره کل زندان‌های استان همکاری خواهد داشت.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با ابراز امیدواری برای افزایش میزان پوشش جامعه هدف فعالیت مشاورین حقوقی گفت: تا به حال مشاوره وکلا در سطح زندان مرکزی بود که کانون وکلا برای گسترش این مشاوره‌ها در دیگر زندان‌ها شامل زندان نسوان، اصلاح و تربیت همچنین زندان‌های دیگر شهرستان‌ها قول مساعد داده است.

وی در خصوص بیشترین جرایم زندانیان استان اصفهان گفت: سرقت، موادمخدر و جرایم مالی جزء بیشترین جرایم زندانیان استان است، همچنین ۵۹ درصد زندانیان استان متاهل بوده و ۷۴ درصد آنها زیر ۴۵ سال هستند.

رییس کانون وکلای استان اصفهان نیز در این نشست گفت: بیش از ۷۰ وکیل در طول هفته در شعبه معاضدت زندان‌های اصفهان همچنین سه شهرستان مبارکه، کاشان و نجف‌آباد و شوراهای حل اختلاف استان مشاوره‌های رایگان به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی نهاد وکالت دفاع از حقوق انسان‌هاست اظهار کرد: در راستای مباحث اجتماعی جامعه همواره مسائل اقشار آسیب‌پذیر مورد توجه کانون وکلا بوده است چرا که اعتقاد داریم وکلا از همین جامعه هستند و نمی‌توانند نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت باشند.

وی با بیان اینکه بالا بودن جمعیت زندانیان و مشکلات خانواده‌های آنها نیازمند اقدامات جدی برای رفع است افزود: اگر بخواهیم این افراد اصلاح شوند و به جامعه برگردند تنها اعمال مجازات کافی نیست بلکه باید این افراد آموزش‌های لازم را ببینند تا دوباره دچار مشکل نشوند همچنین خانواده‌های این زندانیان نیازمند آموزش هستند تا به دام افراد سودجو که قول آزادی سریع زندانیان را می‌دهند نیفتند.

رییس کانون وکلای استان اصفهان با بیان اینکه در کنار خدمات معاضدتی که از قبل به زندانیان ارائه می‌شد موضوع آموزش را در دستور کار قرار دادیم، اظهار کرد: با پیشنهادی که به اداره کل زندان‌های استان داده شد آموزش مددکاران و مددجویان و خانواده‌های آنها را درپیش گرفتیم که این امر بدون هیچ چشمداشت مادی و تنها برای انجام رسالت اجتماعی کانون وکلا انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در تفاهمنامه با اداره کل زندان‌ها موضوع آموزش علاوه بر خدمات معاضدتی مورد توجه خواهد بود، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ وکیل در طول هفته در شعبه معاضدت  زندان‌های اصفهان همچنین سه شهرستان مبارکه، کاشان و نجف‌آباد و البته شوراهای حل اختلاف استان مشاوره‌های رایگان به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*