نجات زندانی از قصاص در زندان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،، با تلاش شورای حل اختلاف ، رئیس و مددکاری زندان کاشان مددجوئی که به جرم قتل عمد از سال ۱۳۹۰ در این زندان تحمل حبس می نمود با رضایت اولیای دم فرصت دوباره ای برای زندگی یافت.

موسوی رئیس زندان کاشان افزود: با تاسی از سیره ائمه معصومین و تاکید بر سنت حسنه گذشت و اصلاح ذات البین طی این مدت جلسات متعدد جهت رضایت اولیای دم برگزار و تلاش شد که از آنها کسب رضایت صورت گیرد تا بتوانیم جان یک انسان را نجات دهیم.

رئیس زندان کاشان گفت : فرد قاتل از اقدام خود بسیار نادم و پشیمان بود واین ندامت و پشیمانی طی مدت حبس در رفتار وی نمایان بود. از این رو ما نیز برای کسب رضایت اولیای دم تلاش کردیم تا انسانی را نجات دهیم و دراین مورد نهایت تلاش خود را به کار بستیم و بزرگواری را از خانواده اولیای دم دیدیم.

وی با اشاره به اینکه : این رضایت پنجمین مورد رضایت و گذشت اویای دم از قصاص نفس در سال جاری میباشد خاطرنشان ساخت فرهنگ صلح و سازش واعمال عفو و گذشت یکی از اصول بنیادین در فرهنگ اسلامی است که ترویج آن در جامعه ، در کاهش جمعیت کیفری زندان بسیار موثر است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*