معاون مدیرکل زندانهای استان در دیدار با رئیس و دادستان دادگستری های شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل: فرآیند آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان اصفهان ستودنی است/مردم همت می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،سیروس امینی معاون اداری مالی زندان های استان با سفر به شهرستان کاشان با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان کاشان و همچنین رئیس دادگستری و دادستان شهرستان آران و بیدگل دیدار وگفتگو کرد.

وی در این دیدار با قددرانی از تعامل و مشارکت سازنده مراجع قضایی شهرستان با مجموعه زندان در زمینه کاهش جمعیت کیفری قدردانی کرد.

وی گفت: کاهش جمعیت کیفری و رشد وبازسازی شخصیت زندانی جهت بازگشت به جامعه وخانواده با رویکردی اصلاح شده از جمله وظایف و تلاش هایی است که مسئولین و کارکنان زندانهای استان بصورت شبانه روزی در دستور کار خود قرار داده اند.

امینی گفت: پرسنل زندانهای استان در تمامی بحران ها و مواردی که نیاز به حضور و اقدام خاصی بوده بصورت ایثارگرانه در صحنه حضور داشته اندو با کمترین امکانات و با حرکت جهادی مانند مقابله با شیوع کرونا در زندانها گام های بلند و ایثارگرانه برداشتند.

معاون اداری مالی زندانهای استان در ادامه با بیان اینکه زندانها نیز در بحث کرونا مصون نبوده است افزود: زندانها نیز مانند شهر ها با شیوع وبروز این بیماری پروتکل ها و فرایند های مورد نیاز را انجام و زود تر از موعد و یاابلاغ دستورالعمل وارد گود شده و خوشبختانه با همتی که از خود نشان داند کمترین آسیب را درک کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به کاهش جمعیت کیفری در زندان ها اشاره کرد و گفت: امسال  بدلیل بیماری کرونا برخلاف آنچه تصور می شد مردم وخیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد حضوری پررنگ نشان دادندو تا بیست وچهارمین روز از ماه مبارک رمضان زمینه ازادی ۷۶ مددجو با جمع آوری ۸میلیارد تومان توسط مردم گامی بزرگ در سطح کشور خواهد بود.

امینی تصریح کرد:ستاددیه اصفهان در طی دو سال گذشته رتبه برتر ازادی زندانیان در سطح کشور را به خود اختصاص داده و این نشان از وحدت وهمدلی بین مجموعه زندانها ودستگاه قضایی است که مردم اعتماد می کنند و زمینه ازادی زندانیان جرائم غیرعمد را مهیا می سازند.

وی در پایان سخنان خود مجدداً از همراهی و ارشادات ونصایح مراجع قضایی در کاشان و شهرستان های دیگر مرتبط با زندان کاشان قدردانی کرد و ضمن معرفی سرپرست جدید زندان خواستار تعامل و مشارکت بیشتردر خصوص تکمیل زندان جدیدگردید.

در این دیدار نیز افضلی رئیس دادگستری شهرستان کاشان از توجه مجموعه مدیریت زندانها در استان قدردادانی و از تلاش ها و خدمات صورت گرفته در این راستا تشکر کرد.

رئیس دادگستری شهرستان کاشان باارزوی موفقیت برای رئیس جدید زندان به بیان انتظارات و نیازهای مددجویان و خانواده های آنان نیز اشاره کرد وخواستار پیگیری هر چه سریعتر جهت راه اندازی زندان جدید شد.

در ادامه نیز دادستان شهرستان کاشان-رئیس دادگستری و دادستان آران بیدگل نیز با ارائه سخنانی از تلاش ها وخدمات صورت گرفته قدردانی وانتصاب جدید را به محبوبی سرپرست جدید زندان تبریک گفتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*