معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در بازدیداز زندان نسوان اصفهان : اقدام های خوبی برای زنان زندانی در آموزش مهارت ها و شرایط بهداشتی مطلوب انجام شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با سفربه اصفهان از زندان نسوان این شهر بازدید کرد.

گرجی زاده مدیر کل زندان های استان دراین بازدیدکه اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان نیز حضور داشت، به تلاش ها و فعالیت های مهم زندانبانی در استان اشاره کرد و گفت: مجموعه زندانهای استان با هدف اصلاح و تربیت و بازگشت مجدد افراد به آغوش جامعه و خانواده از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل موجود استفاده کرده و این زمینه را مهیا کرده است.

وی گفت:ایجاد زمینه بازگشت برای تمامی مددجویان یکسان و تمامی افرادی که به حکم قضایی به زندان معرفی شده اند تحت پوشش برنامه های مختلف بهداشتی درمانی فرهنگی اشتغال و مهارت آموزی و مشاوره قرار می گیرند.

گرجی زاده در بخش دیگری از سخنانش به اشتغال مددجویان زندان نسوان اشاره کرد و گفت: با حضور بخش خصوصی و با توجه به نیاز و نوع کاری که برای زنان تدوین گردیده، صد در صد مددجویان به اشتغال مشغول بوده و با تولید صنایع دستی و مهارت های قالی بافی و چرم دوزی و…نقش فعالی در کاهش آسیب های روحی وروانی و همچنین درآمد برای خود وخانواده مهیا کرده اند.

مدیرکل زندان های استان ایجاد وتوسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی و هنری را از جمله ضروریات برای هر زندان نام بردو تصریح کرد: تجهیزات فرهنگی ورزشی هنری و مهارت آموزی از جمله نیازهایی است که باید دستگاههای مختلف مرتبط در کشور و استان حمایت و زمینه فرآیند بازاجتماعی شدن را ایجاد نماید.

در این بازدیددکتر ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت:آگاهی بخشی به زنان برای آشنایی با حقوق شهروندی و فردی از مرحله آموزش و پرورش  تا دوره های بالاتر، باعث می شود تا آنها وارد حیطه های جرم خیز نشوند.

وی با بیان اینکه قوانین خوبی در این  زمینه داریم، خاطرنشان کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در آخرین مراحل خود، در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شد و امیدواریم با تایید نهایی مجلس و شورای نگهبان این قانون اجرا شود.

ابتکار با بیان اینکه تعداد زندانیان زن بسیار کمتر از مردان است، گفت: اقدام های خوبی برای زنان زندانی در آموزش مهارت ها و شرایط بهداشتی مطلوب انجام شده است.

وی با اشاره به بازدید خود از ۱۴ زندان زنان در کشور، افزود: آموزش های خوبی در زمینه مهارت آفرینی و قرآن برای آنها وجود دارد با این وجود کمبودهایی وجود دارد که یکی از طرح های ما با نام ارمغان برای آزادی زنان زندانی جرایم غیر عمد و با جمع آوری کمک خیران برگزار می شود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*