معاون اداری مالی زندانهای استان در دیدار با مسئولین شهرستان فریدن: تلاش های همه جانیه کارکنان در سطح استان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و کاهش جمعیت کیفری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان، سیروس امینی معاون اداری مالی زندانهای استان که برای انجان معارفه و تکریم سرپرست زندان شهرستان فریدن به غرب استان سفر کرده بود با حجت لااسلام  سیاوشی امام جمعه۰براتی و کوهستانی رئیس و دادستان وهمچنین معین الدینی    فرماندار این شهر دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار ها با تسلیت ایام شهادت اولین امام شیعیان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) از تلاش و فعالیت شبانه روزی مدیران ومسئولین و کارکنان زندان های استان برای کاهش جمعیت کیفری در زندان ها سخن گفت.

وی گفت: یکی از رسالت های مهم سازمان زندانها پیگیری آزادی زندانیان مخصوصا زندانیان جرائم غیر عمد بوده که خوشبختانه با توفیق خداوند متعال در طی سال های گذشته وامسال علیرغم مشکلات مختلف هر ساله مردم وخیرین در صحنه حاضر شده و با همت و توان خود زمینه ازادی بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد را مهیا کردند.

امینی گفت: امسال باتوجه به شرایط بیماری کرونا،و کمک های مردم و خیرین به حوزه بهداشت و درمان ولی خوشبختانه در طی شبهای گذشته از ماه مبارک رمضان با اجرای برنامه زنده یک شهر ضیافت زمینه آزادی بیش از ۵۰ زندانی از زندان ها مهیا و بیش از ۵ میلیارد تومان نیز کمک مردم و خیرین را به همراه داشته است.

معاون مدیرکل زندان های استان اعتماد و فرهنگ سازی در این استان را از نمونه های بازر مردم وخیرین بیان کرد و تصریح کرد:وقتی مردم وجامعه می بینند که در یک برنامه زنده تلویزیونی زندانی جرم غیر عمد با کمکی که صورت می گیرد همان شب به آغوش خانواده اش بازمی گردد،قطعاً گامهای بلند تری نیز برمی دارد.

وی درادامه همچنین به اقدامات پیشگیرانه در راستای بیماری کرونا در زندانها اشاره کرد وگفت: با تعامل و مشارکت دستگاهها و حتی خیرین درزمینه تامین وسایل بهداشتی و درمانی،ضدعفونی و همچنین راه اندازی دو نقاهتگاه وحتی یک بیمارستان ۵ تختخوابی راه اندازی کنیم که خوشبختانه تلاش های خوبی در این راستا صورت گرفت.

امینی در بخش دیگری از سخنانش به توجه مردم وخیرین و عنایت مقام معظم رهبری به خانواده های زندانیان اشاره کرد و گفت: علاوه بر دستور مقام معظم هبری به بنیاد مستضعفان برای کمک به خانواده زندانیان در کشور که این استان بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون تومان دریافت و به خانواده ها استان تحویل نمود،بیش از ۵ هزار سبد مواد غذایی توسط اتاق بازرگانی و تعداد دیگری نیز توسط خیریه ها و انجمن ها به تمامی خانواده های زندانیان نیازمند اهدا و پرداخت گردید.

وی در پایان سخنانش روح الله نوروزی را به عنوان سرپرست جدید زندان به مسئولین شهر معرفی و از خدمات و تلاش های ابوالفضل حق جو قدردانی کرد.

حجت الاسلام سیاوشی  امام جمعه شهرستان فریدن نیز در این دیدار با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) از فعالیت های موثر وجهادگونه حق جو رئیس سابق زندان این شهرستان قدردانی کرد.

وی گفت: خوشبختانه در طی سال های گذشته و اخیر افرادی که برای ریاست زندان این شهرستان انتخاب شده اند ،افرادی دلسوز متدین و کاردان و پرتلاش بوده اند و دو سال گذشته نیز با حضور رئیس سابق فعالیت های قرآنی و فرهنگی و همچنین فضای صمیمی و همدلی که ایجاد شده بسیار خوب و قابل دفاع و ادامه خواهد بود.

حجت الاسلام سیاوشی   در پایان گفت:انتظار داریم سرپرست جدید زندان نیز با ادامه و توسعه فعالیت های قرآنی و فرهنگی مربی خوبی در زندان باشند چرا که در زندان ها باید مربیگیری کرد و مربی بود و با این روش تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد.

براتی و کوهستانی رئیس دادگستری و دادستان شهرستان فریدن نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش ها و فعالیت های رئیس سابق زندان  اعتماد و تلاش های صورت گرفته برای کاهش جمعیت کیفری در زندان قدردانی کردند.

رئیس دادگستری شهرستان فریدن  گفت:ایجاد فضاهای صمیمی و همدلی خوب بین کارکنان و مردم و مسئولین از جمله گام های برداشته شده توسط رئیس سابق زندان است و وجود اعتماد بین طرفین  از جمله موارد قابل پیشرفت در این حوزه بود.

معین الدینی فرماندارشهرستان نیز  ضمن سخنانی با ابراز خرسندی از حضور معاون اداره کل زندانهای استان  در شهرستان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین اظهار داشت شهرستان فریدن علیرغم دارا بودن محرومیت های بسیار اما بواسطه قدمت اداری و تاریخی ،قرارگیری در شاهراه ارتباطی و مرکزیت غرب استان از قدیم الایام از جهات مختلف  مورد توجه بوده است که اداره زندان شهرستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به دلیل پوشش  شهرستانهای همجوار مخاطبین قابل توجهی نیز دارد .

 

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود علیرغم همه مشکلات و کمبود اعتبارات در حد بضاعت تلاش نمودیم امورات زندان به هر نحو ممکن به خوبی پیش رود و با ایجاد فضای همدلی در شهرستان کمبودهای اعتباری بر میزان خدمات رسانی تاثیر نگذارد.

معین الدینی در پایان از زحمات و تلاشهای حق جو رئیس  سابق اداره زندان شهرستان تقدیر نمود و برای نوروزی رئیس جدید آرزوی موفقیت نمود و تاکید کرد مدیریت شهرستان کمافی السابق حامی اداره زندان شهرستان خواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*