مدیرکل زندان های استان اصفهان در نشست شورای اداری استان:شیرینی سختی کار زندانبانی با نتایج فعالیت های اصلاحی و تربیتی نمایان می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،آخرین نشست و شورای اداری زندان های استان اصفهان در سال ۹۷ با حضور کلیه اعضا به میزبانی زندان شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در این نشست با تبریک اعیاد رجبیه و بهره وری ازاین ماه پر خیر و برکت برای کارکنان و خانواده های آنان،نیروهای وظیفه وکلیه دست اندرکاران زندان های استان آرزوی صحت و سلامتی کرد.

وی در ابتدا با گرامی داشت روز شهدا از شهید لاجوردی به عنوان والاترین شهید مجموعه زندانبانی کشور یاد کرد و گفت:شهید لاجوردی کارزندانبانی را کار خداوند بیان می کردوهمیشه توصیه اش این بود که در امر زندانبانی باید کرامت و مشکلات فرد زندانی و حتی خانواده او نیز مد نظر قرار گیرد.

گرجی زاده در ادامه در راستای انجام خدمت در این سازمان گفت:زندانبانی از قول همه بزرگان یک کار سخت و دشوار است که بادیگر فعالیت ها وکارهای جامعه قابل مقایسه نیست و باید به نحو احنست انجام دهیم.

وی درادامه اظهارداشت:مامتعهد شده ایم که کار را باید خوب انجام دهیم و جامعه و مسئولین نتایج کار زندانبانی که همان اصلاح و تربیت است را ببینند، پس اگر مسئولیتی را پذیرفتیم باید در هر شرایط و با هر گرفتاری و سختی که وجود دارد انجام و شیرینی آن جامعه را خوشحال کنیم.

مدیرکل زندان های استان در ادامه بر الگو پذیری و رفتار مناسب هر کارمند در هر حیطه و پستی اشاره کرد و گفت:خوشبختانه کارکنان مجموعه بدلیل تقوا و ایمانی که دارند و با هدف خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاش و فعالیت هستند امام باید همیشه در نظر داشته باشیم که اگرخودمان فرد اصلاح شده و الگویی باشیم ،زندانی نیز الگو برداری کرده و مسیر صحیح و سالمی را انتخاب می کند.

وی درادامه تصریح کرد:بهترین الگوی زندانبان،حضور به موقع در نمازهای یومیه و انجام واجبات و ترک محرمات است که همه می توانند در خانواده و یا مجموعه کاری به عنوان الگویی مناسب وخوب در نظر گرفته شود.

مدیرکل زندان های استان در بخش دیگری از سخنانش به وحدت وهمدلی بین کارکنان نیز اشاره ای کرد و اظهارداشت:تسریع در خدمات و فعالیت ها و پشتیبانی از آن تنها با همدلی و وحدت بین کارکنان صورت می گیرد و اگر هدف رسیدن به نتایج عالی نظام سازمانی باشد بایداین وحدت وهمدلی بیش از قبل افزایش پیدا کند.

وی رسیدگی به مشکلات پرسنل وکارکنان را از دیگر موارد مهم برشمرد و گفت:نظارت و رسیدگی برفعالیت  و تلاش زیر مجموعه از یک سو و شنیدن ودرک مشکلات کارکنان ونیروهای وظیفه از سویی دیگر از جمله موارد مهم و ضروری است که باید به طور مداوم رصد و پیگیری شود و با این دیدگاه ثابت کرده ایم که برای پرسنل و خانواده وی هم اعتبار خاص قائل شده ایم.

گرجی زاده در ادامه نشست شورای اداری استان خواست تا برنامه ها و فعالیت های بیشتری با برنامه ریزی انجمن ها وحمایت در دستور کار قرار گیرد و با حمایت های همه جانبه اعتبار واقدام خاصی برای آنان قائل شویم.

وی ایجاد و تدوین برنامه های فرهنگی قرآنی را از دیگر خدمات در امر زندانبانی بیان کرد و گفت:در راستای خدمات زندانبانی بهترین وموثرترین روشی که می تواند فرد را اصلاح و به جامعه بازگرداندتوسعه فعالیت های قرآنی و فرهنگی است و زمینه باید به قدری مهیا شود که فرد خود به خود جذب این مجموعه ها و فعالیت ها شود.

گرجی زاده فعالیت های سال ۹۷ را در راستای دستاوردهای سازمانی خوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: امروز وجود بیش از ۲۴۰۰ زندانی حافظ قرآن ،اشتغال بیش از ۷ هزار زندانی در سطح استان با هدف کسب درآمد و پیشگیری از آسیب،اعطای عفو های موردی و مرخصی های مختلف به مددجویان با هدف تحکیم خانواده،بخش های قضایی ومددکاری،کاهش جمععیت کیفری وآسیب ،جذب کمک های خیرین و اجرای پروژه های عمرانی و…..از نتایج دستاوردهای خوبی است که بحمدالله شاهد بوده ایم.

وی در پایان سخنانش از تلاش و فعالیت تمامی کارکنان پرسنل وظیفه و مجموعه های همیار زندان ها تشکر و قدردانی کردو اظهار امیدواری کرد در سال آتی بتوانیم نتایج بهتری را نسبت به وظایف محوله کسب نمائیم.

در این نشست همچنین امینی معاون اداری مالی زندانهای استان و دبیر شورای اداری به بررسی مصوبات جلسه قبل اشاره کرد و پیرامون اجرای مصوبات سخنانی بیان کرد.

وی در طی سخنانی در جمع اعضاشورا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا پیرامون رشادت ها و ایثارگریهای شهدا سخن گفت و اظهارداشت: یکی از مواردی که روز قیامت خداوند به عنوان گواه مورد اشاره قرار می دهد شهدا هستند که امروز وظیفه همه ما این است که با پیروی و انجام توصیه های شهدا راهرو خون آنان باشیم.

معاون اداری مالی زندان های استان در ادامه باتشریح وضعیت بودجه و اعتبارات و هزینه های انجام گرفته از زندانهایی که در طی سال جاری نسبت به صرفه جویی اقدام کرده بودند قدردانی کرد.

امینی در بخش دیگری از سخنانش بر رعایت هرچه بیشتر نظم و انضباط اداری،صرفه جویی بیشتر در هزینه ها،دقت وهوشیاری درانجام امورات محوله،پیگیری مصوبات جلسات وکارگروهها و کمیته ها و پاسخگویی در فرصت های تعیین شده وبرخی موارد مرتبط با حوزه اداری مالی سخن گفت.

مهتری معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان های استان نیز در این نشست به ارائه عملکرد این حوزه پرداخت و پیرامون تسریع در پاسخگویی به مکاتبات اداری،توجه به مسائل روانشناسی و روان درمانی،استفاده از تجارب دیگران،تلاش برای افزایش معلومات و اطلاعات،نظارت و حضور هر چه بیشتر در مسابقات فرهنگی و ورزشی،استفاده از اتاق فکر و برخی موارد مرتبط با این حوزه سخنانی بیان کرد.

در این نشست نیم روزه همچنین روسای ادارات ستادی و زندان های  تابعه نیز به ارائه گزارش عملکرد و بیان پیشنهادات در راستای توسعه فعالیت های سال آتی پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*