مدیرکل زندان های استان اصفهان در جلسه شورای اداری خبر داد :گام بلند اصفهانی ها در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد/آزادی ۱۰۱ زندانی در ماه مبارک رمضان/قدردان همت مردم-خیرین و کارکنان زندان های استان هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،جلسه شورای اداری زندان های استان به ریاست گرجی زاده مدیرکل و با حضور اعضاء برگزارشد.

گرجی زاده در این نشست سه ساعته با تسلیت فرارسیدن ۱۴ و ۱۵خرداد سالروز قیام خونین و رحلت حضرت امام خمینی (ره) از تلاش ها و خدمات ایثارگرانه روسای زندانها و کارکنان در بخش های مختلف قدردانی کرد.

وی بااشاره برنامه ها و اقدامات پیشگیرانه در بیماری کرونا خدمات صورت گرفته را خوب ارزیابی کردو از همت و تلاش همه کارکنان-روسای زندانها و مخصوصا پرسنل بهداشت و درمان قدردانی کرد.

مدیر کل زندان های استان موضوع مهم کاهش جمعیت کیفری در زندانها را به عنوان یکی از موارد اصلی و مهم در حوزه زندانبانی برشمرد و گفت:اصلی ترین سیاست قوه قضائیه که مورد عنایت رهبر معظم انقلاب و ریاست قوه قضائیه و سازمان زندانها می باشد بحث کاهش جمعیت کیفری و خروج زندانیانی که متنبه شده و یا محکومین مالی جرائم غیرعمد است.

وی در ادامه اظهارداشت:پیگیری حضورقضات و روسای محاکم قضایی در زندانها و تبدیل قرارهابه احکام و پیگیری احکام آنها جهت آزادی و بازگشت به خانواده همراه با برنامه های اصلاحی و تربیتی و اطمینان از اصلاح شدن فرد می توانید نتایج و اثرات فراوانی را اعمال نماید.

گرجی زاده پیگیری ظرفیت های قانونی را یکی دیگر از راههای کاهش جمعیت کیفری برشمرد و گفت: مددکاران و کارکنان زندانهای استان می توانند با بررسی و پیگیری پرونده های قضایی مددجویان در کاهش آمار جمعیت کیفری سهم مهمی داشته و از ظرفیت های آزادی های مشروط، مرخصی ها ،عفو های عمومی و موردی به درستی استفاده کنند و خوشبختانه در طی بررسی های بعمل آمده بیش از ۴۰۰ زندانی –زندانهای استان مشمول عفو اخیر مقام معظم رهبری شدند.

مدیر کل زندان های استان در بخش دیگری از سخنانش استفاده از فرامین و سرلوحه قرار دادن آیات وروایات احادیث و گفتارهای پیامبران –بزرگان و امامان را در ادامه کار مدیریتی مهم برشمرد و گفت:یک مدیر در مجموعه نظام اداری باید با تدبیر و صداقت حرکت کند و قدردان فرصت پیش آمده جهت خدمت به خانواده ها واین قشر از جامعه باشیم.

وی در ادامه زندانیان و خانواده های آنان را به عنوان امانت در اختیار زندانها برشمرد و گفت: تمام سعی و تلاش خود را در این قرار دهید که از حق و حقوق و شخصیت زندانی دفاع و براساس تکلیفی که برعهده داریم تکالیف خود را به خوبی اجراء و با برنامه ریزی و هماهنگی در کاهش فشار روحی و روانی و ایجاد امید و امنیت و آرامش در بین مجموعه برای کارکنان و زندانیان وخانواده های آنان ایجاد کنیم.

گرجی زاده توجه جدی به وضعیت نیروی انسانی در زندانها را به عنوان یک زیرساختار در اجرای برنامه ها برشمرد و گفت:اگر پرسنل و نیروهای وظیفه در مجموعه زندانها در آرامش در محیطی با نشاط به خدمت بپردازند قطعاً نتایج موثر اصلاحی و تربیتی را احساس خواهید کرد.

مدیر کل زندان های استان در بخش دیگری از سخنانش به موارد مهم مدیریتی در امر زندانبانی نیز اشاره کرد و گفت: صداقت وامانتداری،تعهد،شفافیت،اقدام و عمل ،وحدت و همدلی و همچنین اتحاد  از جمله مواردمهم و ضروری است که می تواند در رسیدن به اهداف سازمانی و موفقیت در مدیریت موثر واقع گردد.

در ادامه این نشست نیز معاونین اصلاح و تربیت و اداری مالی و همچنین برخی روسای زندانها به ارائه سخنان-گزارشات اقدامات انجام شده و دیدگاههای خود پرداختند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*