رییس زندان کاشان: بسیاری از جرائم، ناشی از بیکاری و نبود مهارت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ گردهمایی دیده‌بانان قوه قضائیه و اعضای حفاظت اجتماعی و دادگستری شهرستان آران و بیدگل با حضور حجت الاسلام علوی امام جمعه، بایبوردی فرماندار، تاج افروز رئیس دادگستری، جوادی دادستان و موسوی رئیس زندان برگزار شد.

سید رضا موسوی در مصلای نماز جمعه نوش‌آبادگفت: بعد از روند اسلامی شدن ساختار زندان که توسط شهید بهشتی آغاز شد، زندان به جای نگهداری افراد به محل اصلاح و تربیت آنان تبدیل شد.

رییس زندان کاشان اظهار کرد: مجرم در چرخه اصلاح و تربیت زندان، باید متفاوت از شرایط قبل شود و این مهم در واحد فرهنگی و اشتغال زندان کاشان به وقوع پیوسته است.

وی افزود: زندان کاشان که امور فرهنگی، اجتماعی و اصلاح زندانیان را بر عهده دارد در سال گذشته۴۴۰ نفر از مددجویانی که به علت شرایط اقتصادی، اجتماعی، مشکلات بیکاری و تحریم‌های دشمنان مرتکب جرم شده و به بیراهه رفته‌اند را در رشته‌های فنی و حرفه‌ای به مهارت رسانده است.

موسوی تصریح کرد: بسیاری از جرائم ناشی از بیکاری و عدم مهارت است، وقتی فرد آموزش می‌بیند هم جامعه از آن‌ها بهره‌مند‌ می‌شود و هم خود او با عزت نفس به جامعه برمی‌گردد.

وی افزود: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی که قوه قضاییه علمدار آن است، واحد مددکاری و فرهنگی زندان کاشان با برگزاری دوره‌های آموزش برای خانواده و همسر زندانیان نسبت به آسیب‌های اجتماعی ناشی از جرائم مواد مخدر و طلاق آشنا شده‌اند که در زندگی آن‌ها نیز اثرگذار بوده است .

رییس زندان کاشان اظهار کرد: از زندان کاشان، در سال پایتخت کتاب ایران به عنوان یک گزینه فرهنگی با برگزاری ۷۰ نشست کتابخوانی در حضور مدد جویان توسط معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

موسوی تصریح کرد: مددجویان، در داخل زندان کتاب و مقاله می‌نویسند، نشست‌های علمی برگزار می‌کنند و با یکدیگر مباحثه می‌کنند به طوری که علاقه زندانیان به طرف مطالعات هدفمند و کتاب‌های روان‌شناسی و مذهبی تغییر پیدا کرده است.

رییس زندان کاشان گفت: مددجویان در کلاس‌های حفظ قرآن شرکت می‌کنند و ۲۷۰ نفر حافظ قرآن پرورش یافتند که رتبه‌های برتر مسابقات قرآن در سال ۹۷ به دست آوردند.

وی تصریح کرد: مددجویان زندان کاشان، رتبه سوم مسابقات ورزش زورخانه‌ای کشور را کسب کردند که نمونه کار فرهنگی است.

رییس زندان کاشان، گفت: مشارکت مردم و نیکوکاران همراه با کمک‌های ستاد دیه، مسئولان قضایی و اجرایی، با پرداخت ۲۱۵ میلیارد ریال دین مددجویان محکوم، منجر به آزادی ۲۴۲ نفر از زندانیان مالی و برگشت آن‌ها به جامعه شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*