دیدار رئیس زندان و اعضای ستاد دیه با امام جمعه کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ سید رضا موسوی رییس اداره زندان کاشان در ديدار با آيت الله نمازي با اشاره به برگزاری جشن گلریزان برای زندانیان جرایم غیر عمد گفت: سال گذشته ۲۴۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۲۳۴ نفر مرد و ۸ نفر زن بودند.

وی میزان بدهی زندانیان آزاد شده سال گذشته در کاشان را 215 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از ۲۴۲ زندانی آزاد شده در کاشان ۳۲ نفر زندانی دیه تصادفات، ۱۲۹ نفر مالی، ۷۴ نفر مهریه و ۷ نفر محکوم به پرداخت نفقه بودند.

موسوی جلب رضایت شاکیان را در اولویت نخست ستاد دیه کاشان اعلام کرد و اظهار داشت: با تلاش مددکاران زندان و ستاد دیه شهرستان کاشان شاکیان برای آزادی زندانیان بالغ بر 88 میلیارد ریال گذشت کردند.

عضو ستاد دیه شهرستان کاشان میزان کمک‌های بلاعوض ستاد دیه کشور را بالغ بر ۸ میلیارد و ۲۳۰میلیون ریال برای آزادی ۵۹ زندانی، کمک بلاعوض ستاد دیه کاشان را ۴ میلیارد و ۴۶۶ میلیون ریال برای آزادی ۷۲زندانی، ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وام بدون کارمزد صندوق جاوید از محل تسهیلات ستاد دیه کاشان، ۲۰ میلیارد ریال وام از طریق بانک‌های عامل، ۱۹ میلیارد ریال کمک صندوق خسارت‌های بدنی، ۶ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال آورده نقدینگی افراد و ۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از محل سازمان زندان‌ها در سال گذشته برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد کمک شده است.

رئیس زندان کاشان در ديدار با آيت الله نمازي  همچنین از اشتغال مولد ۲۰۰ زندانی در کاشان در سال گذشته خبر داد و گفت: در موضوع زندان باز با کمک دستگاه قضایی و شورای شهر موقعیتی برای زندانیان فراهم شده است تا بتوانند با بیرون از زندان ارتباط داشته باشند تا هم حقوقی را دریافت و هم آثار درآمد حلال را درک کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ نفر از زندانیان کاشان با شرکت در کلاس‌های مهارت آموزی و فنی حرفه‌ای گواهینامه مهارتی دریافت کردند، گفت: ۶۰ نفر از خانواده‌های زندانیان در کلاس‌های آموزشی آسیب‌های اجتماعی طلاق و اعتیاد شرکت کردند.

سید رضا موسوی در پایان میزان کمک‌های خیرین کاشان در جشن گلریزان سال گذشته را ۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعلام کرد.

در پایان آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با توجه به فعالیت های مثبت فرهنگی تربیتی و آموزشی انجام شده از مدیریت و مجموعه زندان تقدیر و تشکر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*