دیدار حضوری رئیس، کارشناسان و مسئولین واحدهای زندان با رئیس دادگستری و دادستان و جمعی از قضات دادگستری کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ موسوی رئیس زندان کاشان به همراه مسئولین واحد های مختلف زندان با افضلی رئیس دادگستری، تکبیر گو دادستان و جمعی از معاونین داستان و قضات دادگستری این شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.

رئیس زندان کاشان در این دیدار گفت: با توجه به اجرای عفو مقام معظم رهبری، تعداد ۳۷۶ نفر از زندانیان مشمول عفو گردیدند که از این تعداد ۲۰۵ نفر از زندان آزاد و مابقی مشمول تقلیل و تخفیف مجازات شدند.

سید رضا موسوی افزود: با اجرای بخشنامه مرخصی ایام نوروز ۳۴۳ مورد مرخصی و تمدید مرخصی انجام شد که جمعاً ۶۵۶۳ روز مرخصی به زندانیان واجد شرایط اعطا گردید.

رئیس دادگستری کاشان نیز گفت: تسهیلات اعطائی به زندانیان باید حساب شده باشد و پس از صدور حکم نهائی، زندانی باید مجازات تعیین شده را تحمل نماید.

سیروس افضلی با تأکید بر اینکه مراجع قضائی تا جای ممکن کمتر از مجازات زندان استفاده نمایند، اظهار داشت: تعامل زندان با مراجع قضائی می تواند مشکلات ناشی از حبس سرپرست خانواده را کاهش دهد.

تکبیرگو دادستان کاشان نیز ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری مجموعه زندان با مراجع قضائی گفت: تعامل سازنده زندان با مراجع قضائی عامل مؤثری در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان و  اعطای تسهیلات قضایی به زندانیان است.

گفتنی است ۸۰ درصد از جمعیت موجود در زندان از حوزه قضائی کاشان است که ۹/۹۷ درصد آن را زندانیان مرد و ۱/۲ درصد زندانیان زن تشکیل می دهند.

در پایان رئیس دادگستری و دادستان از اقدامات و فعالیتهای خوب انجام شده فرهنگی و مددکاری در زندان تشکر نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*