جلسه هم اندیشی مددکاران زندانهای سراسر استان در زندان مرکزی اصفهان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان  اصفهان:همزمان با دهه پرخیر برکت ولایت وبا هدف ارتقاء سطح آگاهی مددکاران زندانهای استان برگزار شد .

جلسه هم اندیشی کارکنان زن ومرد زندانهای سراسر استان با حضور گرجی زاده مدیر کل ،امینی معاون اداری مالی و مهتری معاون سلامت زندانهای استان در تالار شهید مرادخانی زندان مرکزی اصفهان برگزار شد

در این جلسه که  بیژنی مدیر زندان مرکزی ،داوودی رئیس مرکز خدمات  اجتماعی ومراقبت پس از خروج زندانیان ،دایی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان اصفهان و جمعی از معاونین ومسئولین  زندان واداره کل نیز حضور داشتند در ابتدا پس از قرائت  تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  ، داوودی ایام مبارک دهه کرامت وولادت دوگیتی آسمانی حضرت رضا (ع) و حضرت معصومه را تبریک گفت : وبه بیان دستورالعملهای سازمانی در حیطه مددکاری واهمیت حوزه مرکز خدمات اجتماعی و حوزه مددکاری زندانها پرداخت .

در ادامه مهتری معاونت سلامت و اصلاح وتربیت اداره کل نیز طی سخنانی به اهمیت خودشناسی پرداخت و با عنوان اینکه خداوند انسان را اشرف مخلوقات قرار داده که دچار استحاله فکری واعتقادی نشود بر لزوم توجه به بعد معنوی اعمال و دوری از گرایش به مادیات تاکید کرد.

وی همچنین بهره برداری و استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات وبه روز شدن همکاران مددکار را امری بدیهی واجتناب ناپذیر دانست و اظهار امیدواری کرد با استفاده از امکانات موجود ثبت سامانه بویژه در فرایند پذیرش ،تحقیق ،وتشکیل پرونده و برون سپاری خدمات اجتماعی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد .

بیژنی نیز با اشاره به  اهمیت مددکاری وتقارن میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) و روز مددکار در تقویم تاثی از این مظهر بردباری و شکیبایی را متذکر شد واز مددکاران حاضر در جلسه خواست با اشرافیت کامل به موارد ارجاعی بر نظم بخشی اندرزگاهها و جلوگیری از درخواست های تکراری و ضایع نمودن وقت قضات امور محوله را انجام دهند.

وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت باید بخاطر داشته باشیم که با  این وضعیت موجود قبول مسئولیت کردیم وتدابیر لازم جهت انجام  امور قطعا نیاز است وبرای پیشرفت  امورکاری که فکر می کنیم نیاز است را باید انجام دهیم .

امینی معاون اداری مالی نیزبا عنوان اینکه کارکنان دیگر زندان نیز به نوعی مددکاری میکنندهرچند مددکار نیستن  در خصوص جابجایی مددکاران با توجه به عدم توانمندی آنان نسبت به اندرزگاه محوله  با نظر مساعد روسای زندانها بطور موقت شش ماهه پیشنهادداد.

این جلسه دورهمی که به منظور ارتقاء سطح آگاهی و انتقال تجارب وبهبود ارائه خدمات اجتماعی چه در زندانها و مرکز مراقبت بعد ازخروج و انجمن حمایت و همچنین رفع مشکلات سامانه ERP برگزار شد با صرف ناهار در یک دورهمی صمیمی خاتمه یافت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*