تقدیر معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان از رئیس زندان این شهرستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛علی اکبر مرتضائی معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان همراه با مسعود خاندائی معاون برنامه ریزی و توسعه و علیرضا چله دوان معاون هماهنگی امور عمرانی این فرمانداری با حضور در زندان از رئیس زندان تقدیر نمودند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در جلسه ای که با حضور کارشناسان زندان در دفتر رئیس زندان تشکیل شد، ضمن استماع گزارش فعالیتهای فرهنگی، قرآنی، کتابخانه و اشتغال و حرفه آموزی با ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته با اهداء تقدیر کتبی از تلاش و زحمات رئیس زندان کاشان در راستای اصلاح و تربیت زندانیان تجلیل کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در این جلسه گفت: افراد ذاتاً بی گناه بوده و مجرم بالفطره نیستند؛ ولی شرایط باعث بروز رفتارهای ناهنجار از افراد شده که توجه به آنان کاهش بروز این رفتارهای ناشایست را بهمراه خواهد داشت.

وی زندانیان را افرادی دانست که در مسير عادي زندگي دچار لغزش‌هايي شده اند، از مسير درست خارج شده و با بروز رفتارهایی نظیر فزون‌خواهي،‌ تخليه غلط هيجان، عوامل محيطي و خانوادگي،جامعه را دچار ناهنجاری نموده اند.

علی اکبر مرتضائی فرماندار ویژه کاشان اظهار داشت: زندانیان بخشی از جامعه هستند و سرپرست خانواده، بنابراین جامعه باید نسبت به خانواده زندانیان توجه ویژه داشته و مشکلات پیش روی آنان را مرتفع نماید.

در پایان علی اکبر مرتضائی در خصوص پیگیری راه اندازی پروژه زندان جدید و نصب انشعابات آن از طریق همکاری با ادارات برق، آب، گاز و مخابرات شهرستان و تأمین بودجه مربوطه از طریق استانداری قول مساعد داد.

رئیس زندان کاشان گفت: زندان اثرات مادي و رواني جبران‌ناپذيري بر زندانیان و خانواده ی آنان مي‌گذارد كه از طریق آگاهی بخشی و تشویق افراد به انجام فعالیت های فرهنگی اجتماعی، مي‌توان آن را كاهش داد.

موسوی بیان کرد: فعالیت های فرهنگي و اجتماعي در بازسازگاری شدن و اجتماعی شدن شخصیت زندانی تاثیر بسزایی داشته و فرد مجرم با گرایش به این فعالیتها از رفتار خود پشیمان می شود.

وی افزود: انجام كارهاي فرهنگي و اجتماعي در درازمدت نتيجه مي‌دهد و نكته مهم اين است كه انجام كارهاي فرهنگي بايد مستمر باشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*