تشکیل جلسه هماهنگی پیشگیری از بروز ویروس کرونا در زندان های استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،با حضور اصفهانی دادستان عمومی وانقلاب اصفهان،معاونین وی –گرجی زاده مدیرکل –معاونت سلامت و اصلاح وتربیت ،روسای زندانهای مرکزی و اردوگاه  ومعاونین دانشگاه علوم پزشکی استان پیرامون تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از بروز بیماری کرونا در زندان ها بحث  وبرسی شد.

در این جلسه اصفهانی دادستان عموم و انقلاب مرکز اصفهان با تبریک فرارسیدن ماه رجب و میلاد حضرت امام محمد باقر(ع) بر پیشگیری همه جانبه در شیوع این بیماری در زندان ها تاکید کرد.

وی گفت: زندانها بدلیل انجام ملاقات ها و حضور خانواده ها ازبیرون زندان نیازمند مراقبت بیشتری است که باید دانشگاه علوم پزشکی با انجام آموزش های لازم و اطلاع رسانی به کارکنان و زندانیان در خصوص پیشگیری از بروز این بیماری تمام سعی و تلاش خود را بکار بندند.

دادستان اصفهان در ادامه سخنانش محدودیت ملاقات ها وکاهش حضور ارباب رجوع را از دیگر تمهیدات برشمرد وخواستار تدابیری در این خصوص شد.

در ادامه نیز گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در طی سخنانی به تشریح اقدامات انجام گرفته در زندان ها پرداخت و گفت: پس از اطلاع از وجود بیماری و ویروس کرونا در کشور تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از بروز این بیماری اندیشیده شده و بحمدالله تاکنون مورد خاصی در این خصوص گزارش نشده است.

مدیرکل زندان های استان انجام ضدعفونی-اطلاع رسانی-آموزش های همگانی-لغو همایش ها و برنامه های مختلف فرهنگی که موجب ازدحام جمعیت در سالن ها ومساجد می شود را از دیگر اقدامات موثر در زندانها برشمرد.

وی گفت: با اطلاع رسانی های انجام شده درحال حاضر ملاقات زندانیان محدود شده و فقط موارد ضروری صورت می پذیرد.

در ادامه این جلسه پس از سخنان معاونین دادستان –معاونین دانشگاه علوم پزشکی و روسای زندان پیرامون کاهش جمعیت کیفری و ارائه مرخصی به برخی مددجویان و همچنین پیشگیری از بروز این ویروس در زندانها مصوباتی انجام وابلاغ گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*