برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم در زندان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ مراسم بزرگداشت مقام معلم، با حضور معاون دادستان، رئیس زندان کاشان، مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و جمعی از معلمین، دبیران در محل انجمن حمایت زندانیان واقع در این شهرستان برگزار گردید.

رئیس زندان کاشان در این مراسم گفت: جایگاه و عظمت علم، به خاطر ماهیت آن و محبویتی است که نزد خدا دارد به همین دلیل معلمان از جایگاهی ویژه و نزدیک به خدا برخوردارند.

وی با استناد به دو سخن پیامبر (ص) که فرمودند:  “آیا کسانی که نمی دانند با کسانی که می دانند برابرند؟” و  “من معلم مبعوث شدم”، داشتن شغل تعلیم و تربیت که شغل پیامبراست راموجب افتخار معلمان دانست و افزود: مایه بسی افتخار است که به دینی اعتقاد داریم که اساس آن بر علم، خرد و دانایی بنا نهاده شده است.

رئیس زندان کاشان با اشاره به نقش معلمان در اعتلای سطح علمی و تربیتی در سطح جامعه، افزود: اگر به دنبال نهادینه کردن فرهنگ قدرشناسی، احترام و اثرگذاری سایر ارگان های تربیتی هستیم باید زمینه احترام به معلم را فراهم سازیم.

نیکنام با تاکید بر ارتقای منزلت و جایگاه معلم در جامعه خاطر نشان ساخت: جامعه زمانی در مسیر سعادت و پیشرفت قرار می گیرد که جایگاه و منزلت معلم حفظ شود.

درپایان این مراسم از معلمان شاغل در زندان و انجمن حمایت زندانیان با اهداء گل و لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*