برگزاری جلسه انجمن حمایت از زندانیان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان؛ به منظور توسعه فعالیتهای حمایتی و خدمات رسانی بهتر به مددجویان و خانواده های آنان ، جلسه هم اندیشی هیأت مدیره انجمن حمایت از زندانیان کاشان با حضور تکبیرگو دادستان دادسرای عمومی و انقلاب ، موسوی رئیس زندان، مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و جمعی از معتمدین شهرستان برگزار گردید.

رئیس زندان کاشان هدف از برگزاری این جلسه را ارتقاء و بهبود سطح کمک های مادی و معنوی انجمن حمایت از زندانیان و کمک به اشتغال زندانیان آبرومند و خانوادهای آنها عنوان کرد.

وی افزود: متاسفانه مشکلات معیشتی آسیب زا می باشد و با نبود سرپرست خانواده ، بار مالی بر عهده تک تک اعضای آن خانواده سنگینی می کند، با ایجاد اشتغال مناسب برای خانوادهی زندانیان می توان  بخشی از مشکلات معیشتی آنان را کاهش داد.

سید رضا موسوی نقش انجمن حمایت زندانیان را در کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان ها مؤثر توصیف کرد و گفت: انجمن بواسطه ارائه خدمات حمایتی و اصلاحی و تربیتی به گروه های هدف،باعث کاهش میزان بازگشت افراد آزاد شده به زندان شده و همچنین با تحت پوشش قرار دادن خانواده ها از تسری جرم به آنها پیشگیری می کند.

گفتنی است، در پایان این جلسه راهکارها و پیشنهاداتی در زمینه کمک به مددجویان بی بضاعت و خانواده های آنان،‌ کمک به تحصیل فرزندان زندانیان، معرفی مددجویان دارای تخصص برای اشتغال، کمک به فعالیت های فرهنگی زندان و همچنین در خصوص نحوه توانمند سازی هر چه بیشتر انجمن و راهکارهای درآمد زایی آن بحث و تبادل نظر شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*