بازدید معاون وزیر ارشاد از فعالیت های فرهنگی زندان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ به مناسبت انتخاب کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران و آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی، دکتر جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی پور؛ رئیس خانه کتاب ایران، دکتر ابراهیم حیدری؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی‌های فرهنگی، حجت‌الاسلام انصاری؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان، علیرضا مهتری؛ معاون مدیر کل زندان های اصفهان، سیروس افضلی رئیس دادگستری کاشان، دکتر نمکی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان، دکتر والی زاده مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و جمعی اهالی فرهنگی کاشان از زندان بازدید و ضمن افتتاح نمایشگاه کتاب زندان کاشان در پنجاه و پنجمین نشست کتاب خوان مددجویان زندان کاشان شرکت نمودند.

محسن جوادی در دیدار با مددجویان این زندان با تاکید بر ضرورت بهره‌برداری و غنمیت شمردن فرصت‌ها، گفت: زندگی مجموعه‌ای از راحتی‌ها و ناراحتی‌هاست، دوستانی که بنا به هر دلیلی در اینجا گرد هم آمده‌اند می‌توانند از این فرصت برای تنبه و آگاهی استفاده کنند.

وی افزود: هر شرایطی می‌تواند خاستگاه فعالیت‌ها و اقدامات باشد، گاها غفلت‌هایی از انسان سر می‌زند و موجب بروز محدودیت‌هایی در زندگی افراد می‌شود. البته این محدودیت‌ها می‌تواند از منظر دیگری موجب رشد و شکوفایی و خودسازی شود. به نظرم مطالعه کتاب یکی از این فرصت‌هاست.

محسن جوادی با تاکید بر کتاب به عنوان بهترین دوست انسان گفت: کتاب دوست مهربانی است که در خلوت انسان بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند در آینده فرد نیز موثر باشد، امیدوارم دوستان حاضر در اینجا از فرصت بهره‌برداری کنند.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد با اشاره به تحقیقات برخی از کشورها در استفاده از کتاب به عنوان یک روش درمانی گفت: برخی از روانشناسان و پزشکان پیشنهاد کتاب درمانی را به بیماران خود تجویز می‌کنند که این نشان از تاثیرات مطالعه کتاب است.

محسن جوادی از آمادگی این وزارتخانه برای تجهیز و ارسال کتاب به زندان کاشان خبر داد و گفت: ‌از هر کمکی که بتواند شرایط دسترسی شما به کتاب را افزایش داده حمایت خواهیم کرد. حتی با پیشنهاد آقای حیدری؛ مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را داریم که باشگاه‌های کتابخوانی را در این زندان ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: همچنین از طریق گفت‌وگو با مسئولان قضایی می‌توان پیشنهاد داد تا برخی بخشودگی‌ها برای زندانیان کتابخوان در نظر گرفته شود.

در ادامه این مراسم سید رضا موسوی؛ رئیس اداره زندان کاشان به ارایه گزارش از روند مطالعه و کتابخوانی مددجویان پرداخت و گفت: در کتابخانه زندان ۷۰۰ عضو داریم که از این تعداد ۵۰۰ نفر عضو فعال کتابخانه هستند و تا به امروز ۵۵ نشست کتابخوانی با حضور ناشران و مولفان در زندان برگزار شده است.

وی ادامه داد: در کتابخانه زندان ده هزار نسخه کتاب و هفت هزار عنوان موجود است که خوشبختانه با برگزاری نشست‌های کتاب خوان بسیاری از کتابخوانان فعال به منتقدان کتاب تبدیل شده‌اند و حرفی برای گفتن در حوزه کتاب دارند.

در ادامه این مراسم یکی از زندانیان به معرفی کتاب «لحظه‌ای درنگ» که درباره معجزات علمی قرآن است پرداخت.

در این مراسم با اهداء لوح تقدیر و کتاب از رئیس زندان کاشان تجلیل  و از اقدامات انجام شده قدردانی کردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*