بازدید معاون قضایی دادستانی کل کشور از زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،دکتر عمرانی معاون قضایی دادستانی کل کشور به همراه اصفهانی دادستان عموم و انقلاب اصفهان از زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان بازدید کردند.

در این بازدید گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در طی ارائه گزارشی به فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در زندان ها پرداخت و گفت: در حال حاضر علیرغم تمامی مشکلات و کمبودهای  اعتباری فرایند اصلاح و تربیت در زندان ها بطور مستمر اجرا و در حال انجام است.

وی گفت:براساس آئین نامه موجود سازمان زندانها و قوانین نظام جمهوری اسلامی،زندانیان در تمامی زندانهای استان به عنوان یک امانت پذیرش و نگهداری می شوند و در راستای بازگشت آنان به آغوش جامعه و خانواده طبق برنامه های تدوین شده در طول شبانه روز،به صورت خودجوش در برنامه ها وفعالیت های اصلاحی و تربیتی حضور دارند.

گرجی زاده تصریح کرد: موفقیت فرآینداصلاح وتربیت در زندانهای استان موجب تقویت باورهای دینی و توسعه و گسترش فعالیت های قرآنی شده و در حال حاضر بیش از ۲۳۰۰ حافظ قرآن از یک جزء تا ۳۰ جزء مشغول هستند.

مدیرکل زندان های استان در بخش دیگری از گزارش در بازدید از کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی اظهار کرد:در طی شش ماهه اول سال جاری در بخش حرفه آموزی و آموزش زندانیان ۴۶۲۱ مورد گواهی قبولی برای مددجویان صادر که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش و ۲۸ درصد افزایش حضور مددجویان را شاهد بوده ایم.

وی اظهار کرد:در بحث اشتغال نیز در شش ماهه اول جاری تعداد ۲۷۲۰ نفر در زمینه اشتغال مولد و ۳۴۲۶ نفر در زمینه اشتغال غیر مولد فعالیت داشته اند.

گرجی زاده در پایان سخنانش همچنین به راه اندازی ساختمان پذیرش و طبقه بندی زندان مرکزی نیز اشاره کرد و پیرامون مسائل ومشکلات موجود اعتباری برای زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی اشاره کرد وخواستار پیگیری و تحقق بودجه واعتبارات مناسب جهت افتتاح و بهره برداری از فاز های جدید خوابگاهی شد.

در این بازدید دکتر عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور نیز با قدردانی از اقدامات و تلاشهای صورت گرفته در خصوص پیگیری رفع مشکلات و اعتبارات موردنیاز قول مساعد داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*