بازدید معاون دادستان و قاضی اجرای احکام حقوقی دادگستری کاشان از زندان باز کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ دهقانی معاون دادستان، الیاسی قاضی اجرای احکام حقوقی دادگستری کاشان همراه با موسوی رئیس زندان کاشان، از زندان باز این شهرستان بازدید نموده و از نزدیک با مددجویان گفتگو کردند.

معاون دادستان کاشان در این بازدید با اشاره به روند رو به رشد وضعیت زندان باز، گفت: زندان باز مسیری است که اگر زندانی بخواهد منجر به آزادی وی شده و او را با اجتماع مرتبط می سازد.

وی افزود: اراده مجموعه قضائی و زندان بر این است که زمینه اشتغال زندانیان فراهم شده و به چرخه سالم زندگی باز گردد.

روح اله دهقانی معاون دادستان با اشاره به اینکه تلاش برای امرار معاش خانواده همانند جهاد در راه خداست، تأکید کرد: هدف این است تا با ایجاد اشتغال زمینه تسهیل در شرایط زندگی خانواده زندانیان نیز ایجاد شود.

رئیس زندان کاشان نیز در این بازدید گفت: هدف از اشتغال مددجویان اصلاح و تربیت آنان و بازگشت سعادتمندانه به جامعه است.

وی افزود: زندان باز مکانی است که زندانی را با اجتماع پیوند می دهد و نقش بسزایی در توسعه سلامت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می‌کند.

سید رضا موسوی با بیان اینکه توسعه اشتغال سبب ارتقای شخصیت و جایگاه زندانیان می گردد، بیان داشت: در حال حاضر ۲۱۰ نفر از مددجویان شاغل در زندان باز در بخش های مختلف نظیر پرورش ماهی های تزئینی، پرورش گل محمدی، کارگاه قالیبافی، رنگ آمیزی جداول و فضای سبز اشتغال مولد دارند.

گفتنی است در پایان با اهدا کارت هدیه خرید و حقوق به زندانیان، افراد شاغل در زندان باز مورد تشویق قرار گرفتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*