آزادی ۶۱ نفر از محکوم مالی از زندان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛با حضور رئیس دادگستری، رئیس زندان، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره ، ستاد دیه شهرستان کاشان در دفتر رئیس زندان تشکیل جلسه داد.

موسوی رئیس زندان از آزادی ۶۱ نفر از مددجویان محکوم مالی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

رئیس زندان کاشان بدهی این۶۱ نفر را مبلغ ۰۱۰/۱۶۰/۸۹۶/۷۶ریال عنوان کرد و گفت: ۴۴ نفر از این افراد محکوم مالی، ۵ نفر دیه و ۱۲ نفر به خاطر مهریه و نفقه بوده اند.

رئیس زندان کاشان اظهار داشت: به همت مددکاران زندان و ستاددیه و جلسات صلح و سازش برگزار شده۵/۶۸ درصد از کل مبلغ محکومیت زندانیان از سوی شکات گذشت شده و مبلغ۲ میلیارد و۵۳۰میلیون ریال نیز از طریق خود مددجویان پرداخت شده است.

وی  افزود: در روند آزاد سازی این ۶۱ نفر زندانی، مبلغ ۶ میلیارد و ۸۹۲ میلیون ریال از طریق ستاد دیه کشور و کاشان، مبلغ ۴ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریال از طریق بانک های عامل و صندوق قرض الحسنه و مبلغ ۸ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال از طریق صندوق خسارت های بدنی پرداخت می گردد.

وی با تاکید بر تسریع در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بیان کرد:با برنامه ریزی های انجام شده، در بدو ورود این افراد به زندان، دادخواست اعسار تنظیم و توسط مددکاران پیگیری می شود که این امر تاثیر مثبتی در ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری داشته است.

رئیس زندان کاشان با بیان اینکه تعداد زندانیان محکوم مالی در این زندان ۱۹۲ نفر است، تاکید کرد: ۱۴۷ نفراز این محبوسان را بدهکاران مالی،۴۱ نفر  را متعهدان پرداخت مهریه و نفقه و ۴ نفر از آنها را محکومان دیه ناشی از حوادث رانندگی و کارگاهی تشکیل می‌دهند که برای همه آنها در ستاد دیه پرونده تشکیل شده و در دست پیگیری و اقدام است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*