کمک ۴۰۰ میلیون ریالی توسط خیرین شهرستان نائین در جشن نسیم مهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان،جشن نسیم مهر ویژه کمک به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان با ضحرو معاون اداری مالی زندانهای استان،مسئولین و خیرین  شهرستان نائین برگزار شد.

امینی، معاون اداری مالی زندانهای اصفهان، درجشن نسیم مهر در زورخانه شهید شبانی شهرستان نایین گفت: حمایت ، مهرورزی ایجاد نشاط  و شادی از جمله وظایف مهم انجمن های حمایت از زندانیان است که مسئولان زندان ودادگاه در  جهت راه اندازی و تحت پوشش قرار دادن خانواده های زندانیان از بروز هر آسیبی دنبال می کنند.

امینی گفت: در حال حاضر در تمایم شهرتسان هایی زندان و یا بازداشتگاه و حتی حوزه قضایی وجود دارد انجمن های حمایت فعال و در زمنیه کمک به زندانیان و خاناوده های آنان کمک و مساعدت دارند.

دادستان عمومی و انقلاب نایین هدف از برگزاری جشن نسیم مهر را کمک و حمایت از خانواده های زندانیان دانست و گفت :خانواده های زندانیان نقش مستقیمی در ارتکاب جرم سرپرست خانوار ندارند اما متاسفانه به صورت غیر مستقیم مجازات می شوند.

سید نصر الدین صالحی با اشاره به اینکه  جامعه امروزی دید منفی به زندانی وخانواده آن دارد ، افزود : وقتی سرپرست خانواده در زندان به سر می برد قطعا خانواده سرپرست دچار مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی می شود و باید جامعه به آنها یک نگاه مهم و حیاتی داشته باشد.

وی افزود. خانواده زندانی مجرم نیستند در حقیقت قربانیان اصلی و بزه دیدگان جرم هستند چرا که  وقتی سرپرست خانوار در زندان به سر می برد ممکن است در بیرون از زندان برای خانواده های آنها آسیب هایی به وجود آید.

صالحی در پایان با بیان اشتغال  ۱۰۰ نفر اززندانیان دراین شهرستان گفت : رسالت اصلی  انجمن حمایت از زندانیان حمایت از خانواده زندانی ها و از طرفی آموزش حرفه به زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنها است.

رئیس زندان نایین نیز در این مراسم گفت : نوع دوستی و حمایت از خانواده های زندانیان باعث می شود تا از بروز هرگونه آسیبی به آنها جلوگیری شود چرا که آنها هیچ نقشی در ارتکاب جرم ندارند.

علیرضاوزیری در ادامه کمک و مساعدت بیشتر خیران و مسئولان اجرایی شهرستان و مردم نوع دوست جهت رفع مشکلات و گرفتاری های خانواده های زندانیان را خواستار شد.

درجشن نسیم مهر نایین با حضور مسئولان ، خیران و اقشار مختلف مردم در زورخانه شهید شبانی نایین مبلغی بالغ بر  ۴۰۰میلیون ریال کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*