وزیر دادگستری کشور افغانستان:در بازدید از زندانهای ایران هیچ تبعیضی بین زندانیان افغان و ایرانی ندیدم/از مسئولین زندانها بدلیل نوع خدمات تشکر می کنم/ مواد مخدر امروز مصیبت بزرگی برای بشریت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان؛عبدالبصیر انور وزیر دادگستری کشور همسایه افغانستان در جمع مددجویان تبعه این کشور و دیگر مسئولین قضایی استان گفت: در بازدید هایی که ازکانون اصلاح و تربیت تهران و زندان اصفهان داشتم هیچ گونه تمایزی بین زندانیان مشاهده نکردم

وی گفت: هیچ شکی نیست که اشتباه و خطا توسط انسان ها سر می زند و انسان از خطا مبرا نیست و خوب است که شمازندانیان در کلاس های قرآنی شرکت کنید و صبر پیشه کنید.

وزیر دادگستری کشور افغانستان درادامه بااشاره به تلاش های جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدامات انجام گرفته درزندان ها گفت:ما از مسئولین جمهوری اسلامی ایران شکرگزاریم که زمینه را مساعد کردند و مددجویان را اصلاح و تربیت می کنند و امروز با گواهی که شما دادید مطمئن هستم که هیچ گونه تمایزی بین زندانیان وجود ندارد.

وی وجود امکانات رفاهی برای زندانیان را در جمهوری اسلامی ایران خوب توصیف کرد و گفت: از اینکه مشاهده کردم زندانیان براحتی می توانند با تلفن باکشور خود و خانواده و فامیل در ارتباط باشندخوشحالم و این از توجهات خوب مسئولین زندانهاست.

عبدالبصیر انور در ادامه وجود مواد مخدر را یک مصیبت بزرگ عنوان کرد و گفت:مواد مخدر امروز به مصیبت بزرگی تبدیل شده که جرم آن خیانت به بشریت محسوب می شود و کشت و استعمال و تجارت آن مشکلات زیادی را به دنبال داشته و من از خداوند می خواهم که همه را از این مصیبت نجات دهد.

وی در بخش پایانی سخنانش با قدردانی مجدداز فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندانها از زندانیان افغانی خواست تا با گفتگو با خانواده و فامیل در خصوص تشخیص هویت و…به آزادی هرچه زودتر هموطنان تسریع ببخشند.

 

انور وزیر دادگستری کشور افغانستان در پایان اظهارامیدواری کرد با حضور و تعامل هیئت دیگری از کشور افغانستان در ایران زمنیه آزادی و انتقال هموطنان این کشور مهیا و با موافقت نامه موجود بین دو کشور این اتفاق مهم بزودی عملی شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*