معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در اصفهان:فعالیت ها و خدمات اصلاحی و تربیتی در کانون اصلاح و تربیت و زندان نسوان فراتر از استانداردهای بین المللی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان،دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در صدر هیاتی از این وزارتخانه با حضور در اصفهان از کانون اصلاح و تربیت و زندان نسوان بازدید کرد.

در این بازدیدکه هدایتی مدیرکل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک،عرفانی مدیرکل حقوق شهروندی ،رهبر معاون اداره کل حقوق شهروندی ،فدایی مشاور حقوق بشر و امور بین الملل،حبیب الهی نماینده ناجا در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و جمعی از کارشناسان به همراه خانم دکتر اثنی عشران مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان حضور داشتند، عباسی معاون وزیردر حقوق بشر و امور بین الملل دادگستری و دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک از خوابگاهها و اماکن فرهنگی و وزرشی و اصلاحی و تربیتی زندان نسوان و کانون اصلاح و تربیت بازدید کرد.

وی دراین بازدید پس از دیدار و گفتگو با مددجویان گفت: تلاش های ارزشمندی از سوی زندان بویژه برنامه های فرهنگی آموزشی  تفریحی و حرفه آموزی به زندانیان ارائه شده که موجب شگفتی اینجانب و همراهان گردید.

وی درادامه افزود: این اقدامات ارزشمند قابل ستایش و درخور توجه فراوان است.

معاون وزیر در امور حقوق بشر وزارت دادگستری درادامه اظهارداشت: فعالیت های انجام شده در زندانها با استانداردهای بین المللی کاملا منطبق و حتی در برخی زمینه ها فراتراز آن است.

دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک درادامه در بازدید از کارگاههای حرفه آموزی و آموزشی نیز گفت: کارگاههای حرفه آموزی و اشتغال زندانیان علاوه بر موجبات بازگشت آنان، تعادل روحی و روانی را فراهم و زمینه زندگی اجتماعی آنان را فراهم می آورد.

عباسی معاون وزیر دادگستری در امورحقوق بشر در پایان از خدمت صادقانه و پیگیری های ارزشمند مسئولان و کارکنان زندان قدردانی وآرزوی موفقیت کرد.

دراین بازدید که معاونین مدیرکل زندانهای استان و روسای زندانهای نسوان و کانون اصلاح و تربیت نیز حضورداشتند امینی معاون مدیرکل زندانهای استان درطی سخنانی به تشریح اقدامات زندانبانی در استان پرداخت.

وی گفت: تمامی زندانیان استان اعم از زن و مرد و مددجویان کانون اصلاح وتربیت و نسوان از تمامی خدمات رفاهی و حقوق بشری برخوردار هستند و با تعاملی که با دستگاههای فرهنگی و اجرایی برقرار گردیده خوشبختانه گام های بلندی در راستای رسیدن به اهداف نظام زندانبانی اسلامی در این استان برداشته شده است.

امینی گفت: در زندان نسوان و کانون اصلاح وتربیت با توجه به نوع جنسیت و سن آنها توجه بیشتری از سوی مسئولین زندان و کادر مدیریتی استان درنظر گرفته شده و فعالیت ها و خدمات اصلاحی و تربیتی با دقت و برنامه ریزی بیشتری صورت می گیرد.

دراین بازدید همچنین جوادی رئیس کانون اصلاح و تربیت و فعلی رئیس زندان نسوان نیز به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ و فعالیت های انجام شده را تشریح کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*