مدیر کل زندان‌های استان اصفهان: افزایش ۳۵ درصدی اشتغال زندان‌های استان در سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،، اسدالله گرجی‌زاده در آیین افتتاح پروژه‌های اشتغال‌زائی  زندان گلپایگان  گفت: با برنامه ریزی مدن و همکاری جهادی‌گونه آمار اشتغال در زندان‌های استان اصفهان ۳۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل اداره زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه جامعه ما نیاز به تلاش برای کاهش آسیب‌ها دارد، افزود: شرایط جامعه باید به سمت جامعه ایده‌آل برود، جامعه ما نیاز به کار و تلاش مستمر دارد تا آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

وی گفت: سال‌های گذشته در زمینه اشتغال نقطه کور وجود دارد که با  تلاش بنیاد تعاون طرح اشتغال در زندان‌ها ایجاد شد که از جمله در زندان گلپایگان را شاهد هستیم که به معنای این که می‌توان در زمینه اشتغال در زندان‌ها کار انجام داد.

گرجی زاده با بیان اینکه در زندان‌ها در طول سال بیش از ۶ میلیارد حقوق و مزایا به مددجویان زندان حقوق پرداخت شده است، افزود: ۷ هزار زندانی در زندان‌های استان مشغول کار هستند.

وی با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی مدون و همکاری جهادی گونه در آمار اشتغال در زندان‌ها ۳۵ درصد افزایش داشته است، گفت: با اقدامات فرهنگی اکنون ۲ هزار نفر حافظ قرآن در زندان تربیت شده است، ۶ هزار زندانی دوره آموزش فنی و حرفه‌ای را طی کرده‌اند.

مدیر کل اداره زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه برخی با پندار غلط فکر می‌کنند آسیب زندانی مربوط به زندان است در صورتی که به زندان مربوط نیست، خاطرنشان کرد: اشتغال در زندان سبب درآمدزایی برای زندانیان در رفاه مانده خانواده آنان از نظر معیشت می‌شود.

گرجی‌زاده با بیان اینکه با رفتن سرپرست خانواده به زندان خانواده زندانی نیز آسیب می‌بیند، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در استان در راستای اقتصاد مقاومتی نمایشگاه تولیدات زندانیان از ۲۳ تا ۲۷ اسفندماه در محل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی اصفهان دایر است.

وی در پایان پروژه های اشتغال زایی و عمرانی زندان نیز را افتتاح و مورد بهره برداری قرار داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*