مدیر اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی اصفهان:آزادی ۳۰ زندانی با کمک ۳۸ میلیون تومانی خیرین در هشت ماهه سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان،یداله سعیدی  مدیر اردوگاه در تشریح فعالیت های مددکاری گفت: مددکاری  خط مقدم  و اول زندانبانی در جهت رفع مشکلات خانوادگی، قضایی و اداری مددجویان است و حضور مددکاران در داخل بندها و ارتباط مستقیم با مددجویان این مهم را در کاهش جمعیت کیفری بسیار مهم و موثر است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در واحد مددکاری این مجموعه گفت: با هدف اجرای سیاست‌های سازمان زندان‌ها در ۸ ماهه امسال پرونده‌های قضایی مختلفی توسط واحد مددکاری بررسی شده است و به رغم کمبود نیروی انسانی و کثرت جمعیت کیفری این واحد خدمات ارزنده‌ای را در زمینه کاهش جمعیت کیفری انجام داده است.

سعیدی همچنین بر تعامل بیشتر بین مجموعه قضایی و اردوگاه تأکید و تصریح کرد: انتظار مسئولین اردوگاه از قضات  و همچنین قاضی ناظر بر این مجموعه این  است که به صورت چهره به چهره با زندانیان و خانواده های آنان ملاقات داشته باشند و به گونه ای برنامه ریزی نمایند تا زمینه رفع مشکلات آنان فراهم شود .

وی با اشاره به حضور مستمر مددکاران در بین مددجویان و پیگیری درخواست های آنان بیان  داشت:  در ۸ ماهه اول سال جاری ۳۵۲۱ مورد بررسی پرونده های قضایی مدجویان انجام که در حوزه آزادی مشروط به ۴۴۸ نفر از مددجویان این امتیاز داده شده و در زمینه مرخصی منجر به آزادی هم ۷۰۲ مورد در شورا پیگیری و انجام گرفته است.

وی در خصوص مرخصی های مناسبتی افزود: با اعلام دستورالعمل های مناسبتی در ماه رمضان ۹۸۴ مورد مرخصی و در ایام نوروز نیز ۱۷۵۴ مورد اعطا گردیده است.

مدیر اردوگاه همچنین در خصوص برنامه های حمایتی در ۸ ماه اول امسال نیز خاطر نشان ساخت: در راستای حمایت از خانواده های مددجویان بیش از ۳۰۰ مورد معرفی به کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۳۵۰ مورد نیز به انجمن حمایت از زندانیان معرفی شده اند.

یداله سعیدی  مدیر اردوگاه در پایان گفت: خوشبختانه توسط مددکاران مجموعه اردوگاه  و با کمک خیرین در جهت آزادی زندانیان با همدلی و همراهی واحد مددکاری و کلیه همکاران این مجموعه که پیش قدم بوده اند با اختصاص ۳۸ میلیون تومان جهت پرداخت جریمه منجر به آزادی  ۳۰ نفر از مددجویان این مجموعه  زمینه آزادی این زندانیان و بازگشت آنها را به آغوش خانواده خویش فراهم شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*