مدیرکل زندانهای استان اصفهان در حضور وزیر دادگستری کشور افغانستان:برای هیچ مددجویی در زندانها تبعیض قائل نیستیم/رأفت اسلامی شامل حال همه مددجویان می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان، عبدالبصیر انور وزیر دادگستری کشور افغانستان درصدر هیئتی از زندان مرکزی اصفهان بازدید و در جمع مددجویان تبعه این کشور حضور یافت.

در این بازدید که دکتر خسروی وفا رئیس کل دادگستری- اصفهانی دادستان مرکز استان و جمعی از  معاونین رئیس کل داگستری  نیز حضورداشتند گرجی زاده مدیرکل در طی سخنانی به تشریح فعالیت ها و خدمات انجام گرفته درزندان پرداخت.

وی گفت: در مجموعه زندانهای استان امروز بحمدالله به شکرانه نظام جمهوری اسلامی زندان ها زیر چتر فعالیت های اصلاحی و تربیتی قرار گرفته و تمامی افراد از هر کشور وقومی که باشند زیر این چتر قرار می گیرند.

گرجی زاده در ادامه اظهارداشت: زمینه حضور مددجویان در تمامی برنامه های فرهنگی قرآنی ورزشی و …در زندانها مهیا و همه می توانند به نوعی با برنامه های تدوین شده زمینه بازگشت خود را مهیا سازند.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه بااشاره به نوع طبقه بندی زندانیان نیز گفت: در زندانها طبقه بندی زندانیان براساس شخصیت – سن-نوع جرم و دیگر مواردی که در آئین نامه سازمان زندانها پیش بینی شده قرار می گیرند.

وی درادامه بااشاره به نوع فعالیت های انجام شده در زندان ها گفت: دراجرا ی فعالیت های اصلاحی و تربیتی هیچ گونه تبعیضی بین مددجویان قرار نخواهد گرفت و همه مددجویان از هر قوم و کشوری می توانند در برنامه های اصلاحی و تربیتی شرکت مستمر داشته باشند.

گرجی زاده در بخش دیگری از سخنانش به میزان موجودی زندانیان افغان در زندان های استان اشاره کرد و افزود: ۴ درصد از موجودی زندانهای استان را اتباع کشور افغانستان به خود اختصاص داده اند که نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۶ درصدی بوده ایم.

وی درادامه جرم اول مددجویان افغان را مواد مخدر دانست وگفت: ۹۸ درصد از موجودی زندانیان افاغنه مرد هستند که ۶۰درصد متاهل -۷۲ درصد فاقد سابقه و ۲٫۵ درصد زیر ۱۸ سال و ۱۲ درصد بالای ۴۵ سال می باشند.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته اظهارداشت: رأفت اسلامی و عفوهای مختلف سالیانه نیز برای مددجویان افغانی درکنار سایر مددجویان ایرانی و غیره لحاظ شده و تا جایی که در سال جاری ۷۵۴ نفر از مددجویان تبعه این کشور با تلاش و تعامل دستگاه قضایی از زندان آزاد که رشد ۵ درصدی را به خود اختصاص داده و ۸۲ نفر نیز مشمول عفو های مختلف مناسبتی شده اند.

گرجی زاده در پایان بااشاره به آزادی تعدادی از زندانیان افاغنه توسط خیرین و مردم خواستار تخصییص مبالغی جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*