فرهنگ سازی در جامعه باعث کاهش جرم می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،؛ رئیس زندان کاشان با معینی نژاد فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار نمود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این دیدار گفت: آموزش و فرهنگ سازی میان اقشار مردم باعث کاهش جرم در جامعه می شود.

ابوالفضل معینی نژاد اظهار داشت: علاوه بر فعالیت های فرهنگی، درگیر نمودن زندانیان در فعالیت های عمرانی و ایجاد اشتغال برای آنان، می تواند تأثیر بسزائی در کاهش جرائم و محبوس شدن افراد داشته باشد.

رئیس زندان کاشان نیز بیان کرد: با تعامل و هم افزائی با فرمانداری و شهرداری شهرستان آران و بیدگل زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر از زندانیان در مشاغل خدماتی فراهم شده است.

موسوی افزود: با اشتغال این تعداد از مددجویان در شهرستان آران و بیدگل، حدود ۲۰۰ میلیون ریال دستمزد به آنان پرداخت گردید.

به گفته وی تمامی درآمدی که در قراردادهای انجمن حمایت و بنیاد تعاون به دلیل اشتغال مددجویان بدست می آید، صرف امور خیریه در انجمن و طبق دستورالعمل های بنیاد هزینه می شود که بخشی از این درآمد به خود زندانیان پرداخت شده و بخشی دیگر از طریق نهادهای حمایتی نظیر انجمن حمایت زندانیان و بنیاد تعاون زندانیان صرف امور خانواده های زندانیان می گردد.

رئیس زندان کاشان در ادامه این دیدار به اهمیت برنامه های فرهنگی و آموزشی اشاره و بیان کرد: حضور زندانیان در برنامه های فرهنگی و تربیتی باعث ایجاد آرامش روحی و روانی در آنان شده و زمینه بازاجتماعی شدن زندانیان فراهم می گردد.

وی اظهار کرد: با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه، بیش از ۲۰۰ نفر از مددجویان در آزمون فعالیت های قرآنی شرکت و گواهینامه دریافت نموده و موفق به حفظ قرآن از یک جزء تا حفظ کل قرآن شده اند.

در پایان فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اعلان حمایت از طرح های اشتغال زائی مددجویان از عملکرد رئیس و مجموعه زندان  تقدیر و تشکر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*