رئیس سازمان زندانهای کشور خبرداد:آموزش۱۳۰ هزار زندانی در ۱۳۰ حرفه مختلف در سال ۹۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان،دکتر جهانگیر در اولین برنامه سفر یک روزه به استان اصفهان از زندان مرکزی اصفهان بازدید کرد.

دکتر جهانگیر با حضور در زندان مرکزی اصفهان، ضمن دیدار از بخش های مختلف این مرکز با تعدادی از زندانیان به گفتگو پرداخت.

در این بازدید دکتر جهانگیر از نمایشگاه تولیدات صنایع دستی زندانیان، کارگاه های اشتغال،خوابگاه ها و سایر بخش های زندان بازدید نمود.

همچنین مرکز بهداشت کار ویژه زندانیان شاغل توسط دکتر جهانگیر افتتاح شد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در بخش دیگری از این بازدید با حضور در سالن دارالقرآن ضمن دیدار با مددجویان حافظ قرآن، از نسخه کتابت شده قرآن مجید توسط یکی از زندانیان رونمایی کرد.

رئیس سازمان زندان ها در دیدار با زندانیان ضمن گفتگو با آنان دستورات لازم برای پیگیری درخواست های قضایی آنان را صادر نمود

دکتر جهانگیر با حضور در جمع خبرنگاران گفت: ۱۳۰ هزار زندانی در ۱۳۰ حرفه مختلف در سال ۹۶ آموزش دید

وی با بیان اینکه بخشی از نیروی جوان و مستعد کار در کشور در زندان‌ها به سرمی‌برند، اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال جدید به اسم حمایت از تولید ایرانی و در راستای رونق اقتصادی کشور باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور در راستای تحقق این اهداف استفاده کنیم

وی افزود: بر این اساس راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال‌زایی در زندان را مدنظرقرار دادیم تا با مهارت‌افزایی در میان زندانیان از بیکاری آنها پس خروج از زندان پیشگیری کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی این سازمان به آموزش ۱۳۰ حرفه مختلف در زندان‌های کشور اشاره کرد و ابراز داشت: در سال گذشته ۱۳۰ هزار زندانی در رشته‌های مختلف فنی، صنایع دستی و غیره آموزش دیدند که از این میان ۱۰۰ هزار نفر نیز گواهینامه مرتبط با حرفه خود را دریافت کردند.

وی حمایت در زمینه ایجاد مشاغل در خارج از زندان را نیز مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: با توجه به کمبود فضا در راستای توسعه اشتغال در زندان‌های کشور برای ایجاد اشتغال زندانیان در خارج از ندامتگاه نیاز به همکاری دادگستری و قضات داریم.

جهانگیر سازمان زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی را نهادی حمایتی دانست و بیان داشت: تمام تلاش ما این است با جداسازی زندانیان خطرناک در تامین امنیت پایدار جامعه موثر باشیم و از سویی با اشتغال‌زایی در زندان از خانواده‌های زندانیان حمایت موثری داشته باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*