رئیس دادگستری کاشان تأکید کرد:هدفمندی اعطای تسهیلات قضایی به مددجویان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ رئیس زندان کاشان با رئیس دادگستری این شهرستان دیدار و گفتگو نمود.

رئیس دادگستری شهرستان کاشان در این دیدار خواستار هدفمند نمودن تسهیلات اعطایی نظیر مرخصی، اشتغال، عفو، آزادی مشروط و … به زندانیان شد و بر جلب و دستگیری زندانیان غایب از مرخصی با کمک زندان تأکید کرد.

وی اظهار داشت: با برگزاری جلسه تعاملی با رؤسای دادگستری و دادستان های چهار حوزه قضائی کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود باید در اعطای تسهیلات به زندانیان وحدت رویه ایجاد نمود.

افضلی خاطر نشان کرد: با ایجاد وحدت رویه در رسیدگی به امور زندانیان در حوزه‌های قضایی مختلف انسجام ایجاد شده و روند رسیدگی به امور زندانیان سریع‌تر می‌شود.

رئیس زندان کاشان نیز در این دیدار، رسیدگی به امور زندانیان و تسریع در بررسی پرونده های قضائی آنان را یک اقدام انسانی و حمایت اجتماعی از خانواده زندانیان دانست.

وی افزود: در همین راستا و با تعامل با مراجع قضائی چهار حوزه قضائی کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود به ۳۰۰ نفر از زندانیان واجد شرایط در ایام نوروز مرخصی اعطا گردید.

سید رضا موسوی رسیدگی به امور زندانیان را عاملی موثر بر کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان عنوان کرده و افزود: با اجرای بخشنامه مرخصی نوروزی قوه قضائیه، جمعیت کیفری زندان کاشان کاهش قابل ملاحظه ای داشت.

در پایان این دیدار افضلی رئیس دادگستری شهرستان کاشان،  مسئولین و کارکنان مجموعه زندان را شایسته تقدیر دانست و از تلاش آنان تشکر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*