دیدار مدیرکل زندان های استان بانماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندان های استان به همراه معاون اداری مالی-رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات –مدیران زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان با حضرت آیت الله طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان دیدار کردند.

در این دیدار حضرت ایت الله طباطبائی نژاد ضمن خوش آمدگی و تبریک و قدردانی از تلاش ها و زحمات مسئولین و مدیریت زندان های استان در طول سال گذشته و سال جاری و همچنین هفته قوه قضائیه بر توسعه اشتغال های پایدار تاکید کرد

وی درادامه با تبریک انتخاب مدیرکل زندان های استان به عنوان مدیرو کارمند نمونه به ایجاد فضاهایی مناسب و تکریم ارباب رجوع و همچنین حمایت از خانواده های مددجویان بی بضاعت را مورد تاکید قراردادو از اقدامات انجام شده در سطح زندانها ابراز رضایت کرد.

اسدااله گرجی زاده مدیرکل زندان های استان نیزدر بدو شروع جلسه به بیان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در طول سال تصدی خدمت در اصفهان را بیان و اظهارامیدواری کرد در کنار رهنمودها و توصیه نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان زمینه کارهای اصلاحی و تربیتی دو چندان شود.

وی تلاش شبانه روزی کارکنان مجموعه زندانهای استان رابه نوعی توسعه ارامش و امنیت هر چه بیشتر در بین جامعه بیان کرد و گفت: حضور بیش از ۲۴۰۰ حافظ قرآن و ایجاد بستری مناسب برای بازگشت مددجویان به آغوش خانواده از جمله موارد مهم و ضروری است که در تمام زندانهای استان بطور جدی پیگری و در حال اجرااست.

گر جی زاده در ادامه تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها را یکی از دیگر از اصول کاربردی در مدیریت زمان نام برد و تصریح کرد: از تمام قشرها و زمینه های اداری و قضایی و خیرین و مردم برای ازادی زندانیان معسر و بدهکار در زمنیه عمد و غیر عمد استفاده شده و بحمدالله در برنامه یک شهرضیافت و جشن های گلریزان ستاددیه نیز امسال موفق به ایجاد زمینه آزادی ۴۳۰ زندانی شدیم.

گرجی‌زاده در ادا مه  با بیان اینکه ۸۱ درصد از زندانیان استان اصفهان در سال گذشته فاقد سابقه بوده‌اند، گفت: در ورودی‌های زندان‌ها ،۹۶ درصد مردو چهار درصد زن بوده‌اند و سه درصد از این زندانیان نیز بی‌سواد بوده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۵۸ درصد از زندانیان استان اصفهان متاهل بوده‌اند،تصریح کرد : در سال ۹۵ بیش از ۵۷ هزار و ۶۰۰ زندانی مرخصی دریافت که ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر از این مرخصی استفاده کرده‌اند.

مدیرکل زندان‌ها  ،با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۳۴ مورد عفو به زندانیان داده شده‌ است، افزود : این افراد در مرخصی رضایت شکات را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای یک هزار و ۶۱۳ مورد از زندانیان تبدیل مجازات داشته‌ایم، گفت: دو هزار مورد بازدید قضات از زندان‌های استان اصفهان نیز انجام شده است.

گرجی زاده  مدیر کل با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۹ هزار زندانی از بند رهایی یافته‌اند، ابراز داشت: در سال گذشته گذشت شاکی یک هزار و ۲۰۰ مورد، آزادی مشروط ۱۰ هزار و ۲۰ نفر، عفو عمومی ۹۳۰ نفر، آزادی اعسار ۳۸۰ نفر و آزادی خیرین ۴۳۰ مورد در ماه مبارک رمضان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در سال های  گذشته دو هزار و ۴۰۰ نفر زندانی حافظ قرآن شده‌اند، ابراز داشت: یک هزار و ۱۱۵ نفر هم ادامه تحصیل داشته اند.

مدیرکل زندان‌ها در ادامه افزود:در سال گذشته شش هزار و ۳۸۴ مورد اشتغال ایجاد شده است، و پنج هزار و ۸۸۰ نفر نیز موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای بدون آرم زندان شدند.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش خیریه زندان‌ها قرار دارند و  یک هزار و ۳۰۵ خانواده زندانی نیز به کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی شدند، ابراز داشت: در سال گذشته دو میلیارد تومان حقوق به زندانیان شاغل در کارگاهها و…  پرداخت شد که نسبت به سال‌های گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

گرجی‌زاده در ادامه گزارش در خصوص درمان مددجویان  اضافه کرد: در سال گذشته ۱۵۱ هزار ویزیت پزشک ، یک هزار و ۱۳۸ ویزیت متخصص و دندانپزشکی در زندان‌های استان اصفهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۹۳۰ نفر از طریق خیریه‌ها آزاد شدند، گفت: برای آزادی این تعداد چهار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرکل زندان‌ها،بااشاره به اینکه در ستاد دیه استان اصفهان تاکنون شش هزار و ۳۰۰ نفر را با کمک خیرین و مردم از بند آزاد کرده است، افزود: در سال ۹۵ حدود ۷۵۰ نفر آزاد شدند.

وی درپایان از تعامل و مشارکت همه جانبه مسئولین و نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان قدردانی کرد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*