ديدار رييس و كاركنان زندان كاشان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ آيت الله عبدالنبي نمازي در ديدار با رييس دادگستري، دادستان، رئیس زندان و جمعی از کارکنان زندان و دادگستری کاشان  با اشاره به اينكه آيات متعددي در قرآن موضوع قضاوت و داوري رامطرح كرده است، افزود: اگر خداوند در قرآن مي فرمايد، ‹‹يَا دَاوُودُإِنَّا جَعَلْنَاكَ خَلِيفَةً فِي الْأَرْضِ فَاحْكُمْ بَيْنَ النَّاسِ بِالْحَقِّ وَلَا تَتَّبِعِ الْهَوَى فَيُضِلَّكَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ››براي اين است كه منصب قضا از انبيا است، ازاين رو در آيات و روايات توجه زيادي به مسأله قضاوت و حق الله و حق الناس شده است.

آيت الله نمازي، قضاوت و داوري در عصري كه تهاجم فرهنگي شدت يافته و دشمن از راههاي مختلف و متعدد تهاجم خود را بر عليه جبهه توحيد آغاز كرده است را سخت و دشوار خواند و افزود: امروز به دليل تعدد جرم و جنايت و مفاسداخلاقي و اجتماعي و اقتصادي، شرارت ها و اعتيادها بخشي از نيروي جوان رااز دور فعاليت هاي اجتماعي خارج كرده است.

نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه قانون اساسي پيشگيري از جرم و جنايت را مقدم بر قضاوت و داوري دانسته است، يادآور شد: براي پيشگيري از جرم و جنايت اقدامات خوبي در قوه قضائيه شده است اما هنوز اجرايي نشده است.

به گفته وي در موضوع پيشگيري از جرم، نهادهاي متعددي از جمله آموزش وپرورش، دانشگاه ها، وزارت ورزش و جوانان، حوزه هاي علميه و سازمانهاي ديگر نقش دارند.

آيت الله نمازي گفت: مسائل اجتماعي را بايد به گونه اي تدبير و مديريت كرد تا جوانان و نسل جوان امروز خودكار به سمت و سوي مفاسد اجتماعي كشيده نشوند، چرا كه خداوند انسان را مريد و مختار آفريده است و داراي اراده واختيار است و نمي توان چيزي را بر انسان تحميل كرد.

وي ابراز اميداواري کرد مسؤولان قوه قضائيه بر موضوع پيشگيري از جرائم ومفاسد اجتماعي اهتمام بيشتري داشته باشندوازافزايش جرائم درجامعه جلوگيري كنند.

در اين ديدار سيد رضا موسوی رئيس زندان كاشان نيز با ارائه گزارشي ازعملكرد زندان گفت: ۴۵ درصد از جمعیت کیفری زندان بی سواد یا تحصیلات ابتدائی دارند.

موسوی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر ۶۹ درصد از جمعیت زندان کاشان راافراد میانسال تشکیل می دهد که ایجاد اشتغال پایدار و زمینه فعالیت های اقتصادی زود بازده می تواند تأثیر بسزائی در کاهش جمعیت کیفری زندان داشته باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*