حضور معاون اجرایی ستاد دیه و معاون صندوق تأمین خسارت های بدنی کشور در زندان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ احسانی معاون اجرایی ستاد دیه و عزیززاده معاون صندوق تأمین خسارت های بدنی  باهدف بررسی وضعیت زندانیان جرائم غیر عمد از زندان شهرستان کاشان بازدید کردند.

طی جلسه ای با حضور احسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور، عزیززاده معاون صندوق خسارت های بدنی کشور، فرزانه مدیر عامل ستاد دیه کاشان و محمدی نماینده صندوق خسارت های استان اصفهان پرونده ۱۸ نفر از محکومین مالی غیر عمد رسیدگی شد که با پرداخت دیه مدیونین موجبات آزادی آنان فراهم گردید.

مجید احسانی در این جلسه با بیان اینکه محکومین حوادث رانندگی رو به کاهش است، افزود: عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین، باعث ایجاد یک بار مالی بر عهده صندوق خسارت های بدنی شده که در نهایت این بار مالی باید از طریق ستاد دیه پرداخت و جبران شود.

معاون اجرایی ستاد دیه کشور اظهار داشت:باید تلاش شود تا برای محکومین دیه غیر عمد مخصوصاً حوادث رانندگی به سرعت تشکیل پرونده شده، تا هم به زندانی و هم فرد آسیب دیده کمک شود.

وی خواستار ایجاد تعامل سازنده بین مدیر عامل ستاد دیه، رئیس زندان کاشان و رئیس صندوق خسارت های بدنی استان شد تا در هر ماه منجر به آزادی تعداد زیادی از زندانیان شود.

در ادامه رئیس زندان کاشان ضمن خیر مقدم به مدعوین، آمار زندانیان محکوم حوادث رانندگی در زندان کاشان را ۲۰ نفر اعلام کرد.

موسوی اظهار کرد: هر چه تشکیل پرونده از طریق ستاد دیه و ارسال آن به صندوق خسارت های بدنی سریع تر و اطلاع رسانی های لازم دقیقتر باشد؛ در روند رسیدگی به پرونده ها نیز تسریع خواهد شد.

رئیس زندان کاشان افزود: در این جلسه پرونده ۱۸ نفر از زندانیان مطرح شد که برای ۱۴ نفر از آنان از طریق صندوق خسارت های بدنی حواله صادر گردید.

سید رضا موسوی گفت: بدهی یک زندانی از طریق شرکت های بیمه پرداخت و ۳ نفر از زندانیان به علت عدم صدور دادنامه قطعی، طول درمان و عدم قید درصد دیه مقرر شد در اجرای ماده ۳۴ در جهت اخذ درصد دیه اقدام گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*