بهره برداری و افتتاح بازداشتگاه شهرستان نطنز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛  در پی سفر یک روزه رئیس سازمان زندان های کشوربه استان اصفهان بازداشتگاه شهرستان نطنز با حضور معاون مدیریت توسعه منابع سازمان زندان ها و مسئولین شهرستان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

خسرو قهرمانی در آیین بهره برداری از  اداره بازداشتگاه نطنز اظهار کرد: یکی از اقدامات مناسب و افتخارات نظام که ابتدای انقلاب اسلامی انجام شد، جدایی سازمان زندان‌ها از قوه قضائیه بود که باعث شد با نگاه اصلاح و تربیت این بخش ساماندهی شود.

وی تصریح کرد: سازمان زندان‌ها همانند همه نهادهای کشور دچار مشکلاتی است که با همیاری همه ما این مشکلات حل خواهد شد تا به جایگاهی برسد که به فرموده امام خمینی به مانند دانشگاه باشد و مددجویان به جامعه برگردند.

وی تاکید کرد: ایجاد زندان پدیده مبارکی نیست اما لزوم امنیت در جامعه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که ناشی از ناکارآمدی سایر دستگاهها و نهادهای اجتماعی است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور گفت: مقام معظم رهبری، حساسیت خاصی بر اداره زندانها دارد و مسوولان را به سمت کاهش زندان و کاهش رنج مردم سفارش می کند.

قهرمانی گفت: سازمان زندانها علاوه بر ایجاد امنیت پایدار از طریق جداسازی مجرمان از جامعه، تلاش می کند تا استاندارد سازی زندانها، خدمتی به امنیت مردم باشد و کرامت و شرافت زندانیان نیز حفظ شود.

سیروس امینی معاون اداری مالی اداره کل زندان های استان اصفهان  نیز گفت: بازداشتگاه نطنز با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی در حاشیه مراسم افتتاح اداره بازداشتگاه نطنز اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی، جامعه ای با نشاط و عاری از بداخلاقی و ناهنجاریها را ایجاد می کند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت حقوق شهروندی زیر بنای تامین امنیت جامعه است، خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات برای تسهیل روابط اجتماعی وضع شده است و بی توجهی به آن باعث برهم خوردن نظم اجتماع و تنش در روابط بین فردی می شود.

وی در پایان گفت: ساخت بازداشتگاه نظنز با مساحت کل ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع و مساحت ساختمانی ۷۷۰ متر مربع با ظرفیت ۷۵ نفر، از تیرماه ۱۳۹۳ آغاز واکنون مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم همچنین محبوبی رئیس بازداشتگاه شهرستان نطنز به ارائه گزارشی از تلاش ها و اقدامات انجام گرفته در راستای اتمام و تکمیل این پروژه پرداخت.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*