برگزاری کارگاه آموزشی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در زندان کاشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ کارگاه آموزشی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با موضوع پیشگیری از طلاق همسران زندانیان، در سالن اجتماعات زندان این شهرستان برگزار شد.

رئیس زندان کاشان درجمع خانواده زندانیان گفت: عوامل آسیب زا برنامه های چند وجهی هستند که از عوامل متعددی بوجود می آیند و باید با آموزش و اجرای برنامه های آموزشی زمینه کاهش این آسیب ها را در میان مدددجویان و خانواده آنها ایجاد کنیم.

وی افزود: اگر فردی دچار آسیب اجتماعی شود باید همه نهاد های اجتماعی با کمک زندان شرایط ازبین بردن آسیب ها و بهبود فرد را فراهم نمایند.

رئیس زندان کاشان با تاکید بر نقش خانوده در این زمینه اظهار داشت: خانواده با هدف اصلاح و تربیت زندانی و ایجاد تغییر در رفتار وی میتواند در کنار برنامه های زندان نقش بسزایی را ایفا کند.
سید رضا موسوی در پایان تاکید کرد: زندان و سایر نهاد های حمایتی به تنهائی قادر به انجام این امور نیست و خانواده نیز باید در کنار این نهاد ها در امر اصلاح و تربیت کمک کند.
دبیر ستاد کاهش آسیب های اجتماعی زندانهای اصفهان نیز در این مراسم گفت: نفوذ در خانواده و از بین بردن روابط خانوادگی از برنامه های دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به کشور است.
عبدالله زاده اظهار داشت: دشمن از طریق مواد مخدر،ماهواره و آسیب های اجتماعی قصد فروپاشی بنیان خانواده و ضربه زدن به انقلاب را دارد که باید ازطریق آگاهی بخشی و برگزاری دوره های آموزشی خانواده ها را از این خطر بزرگ مصون داریم.

در ادامه دکتر ایمانیان رئیس بهزیستی شهرستان آران و بیدگل نیز بر تلاش و هم گرائی همه جانبه در مبارزه با آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در جامعه گفت: مهمترین عوامل در طلاق، اعتیاد وخیانت است که بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و این ناشی از عدم آگاهی و شناخت از یکدیگر و انتخاب های نادرست است.

رئیس بهزیستی آران بیان کرد: عدم داشتن مهارت در برقراری ارتباط مؤثر با یکدیگر، نحوه روبرو شدن با تعارض و مدیریت آن از دیگر عواملی است که باعث افزایش طلاق می شود.
دکتر ایمانیان در پایان تاکید کرد: آموزش یکی از مهم ترین و بهترین شیوه ها برای مقابله با این آسیب اجتماعی است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*