برگزاری نشست خبری مدیر کل زندان های استان اصفهان با اصحاب رسانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،اسدالله گرجی‌زاده ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه  که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد گفت: چنانچه قوانین درست اجرا شود شاهد  میزان رشد ورودی به زندان‌ها نخواهیم بود

وی با تاکید بر اینکه آسیب‌های موجود در زندان به صورت تسلسل وار به جامعه سرایت می‌کند، ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که هنوز جامعه نتوانسته بین زندانی و خانواده زندانی تمایز قایل شود و از این رو نمی تواند به راحتی این امر را بپذیرد.

مدیرکل زندان‌ها  با اشاره به اینکه کمک به حل مشکلات خانواده زندانیان آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد، تصریح کرد: این امر می‌تواند نگاه افراد جامعه نسبت به خانواده زندانیان را تغییر دهد و احتمال هر گونه جرم را از این خانواده ها بزداید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۹۵ حدود ۳۰ هزار و ۵۰۰ نفر ورودی به زندان‌ها داشتیم، افزود: این آمار نسبت به ورودی سال ۹۴ حدود ۱.۸ کاهش داشته است.

گرجی‌زاده با بیان اینکه ۸۱ درصد از زندانیان استان اصفهان در سال گذشته فاقد سابقه بوده‌اند، تصریح کرد: ورودی‌های زندان‌ها ۹۶ درصد مردم و چهار درصد زن بوده‌اند و سه درصد از این زندانیان نیز بی‌سواد بوده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۵۸ درصد از زندانیان استان اصفهان متاهل بوده‌اند، اضافه کرد: در سال ۹۵ بیش از ۵۷ هزار و ۶۰۰ زندانی مرخصی دریافت که ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر از این مرخصی استفاده کرده‌اند.

مدیرکل زندان‌ها  ،با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۳۴ مورد عفو به زندانیان داده شده‌ است، اضافه کرد: این افراد در مرخصی رضایت شکات را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای یک هزار و ۶۱۳ مورد از زندانیان تبدیل مجازات داشته‌ایم، گفت: دو هزار مورد بازدید قضات از زندان‌های استان اصفهان نیز انجام شده است.

گرجی زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۹ هزار زندانی از بند رهایی یافته‌اند، ابراز داشت: در سال گذشته گذشت شاکی یک هزار و ۲۰۰ مورد، آزادی مشروط ۱۰ هزار و ۲۰ نفر، عفو عمومی ۹۳۰ نفر، آزادی اعسار ۳۸۰ نفر و آزادی خیرین ۴۳۰ مورد در ماه مبارک رمضان صورت گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته دو هزار و ۴۰۰ نفر زندانی حافظ قرآن شده‌اند، ابراز داشت: یک هزار و ۱۱۵ نفر هم ادامه تحصیل دادند.

مدیرکل زندان‌ها در ادامه افزود:در سال گذشته شش هزار و ۳۸۴ مورد اشتغال ایجاد شده است، و پنج هزار و ۸۸۰ نفر نیز موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای بدون آرم زندان شدند.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش خیریه زندان‌ها قرار دارند و  یک هزار و ۳۰۵ خانواده زندانی نیز به کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی شدند، ابراز داشت: در سال گذشته دو میلیارد تومان حقوق به زندانیان پرداخت شد که نسبت به سال‌های گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

گرجی‌زاده اضافه کرد: در سال گذشته ۱۵۱ هزار ویزیت پزشک انجام شده است، یک هزار و ۱۳۸ ویزیت متخصص و دندانپزشکی در زندان‌های استان اصفهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۹۳۰ نفر از طریق خیریه‌ها آزاد شدند، گفت: برای آزادی این تعداد چهار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرکل زندان‌ها،بااشاره به اینکه در ستاد دیه استان اصفهان تاکنون شش هزار و ۳۰۰ نفر را با کمک خیرین و مردم از بند آزاد کرده است، افزود: در سال ۹۵ حدود ۷۵۰ نفر آزاد شدند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مواد مخدر با ۲۶ درصد بیشترین دلیل ورود به زندان‌های استان اصفهان بوده است، تصریح کرد: همچنین ۵۰ درصد از زندانیان استان اصفهان را نیز زندانیان جرایم مواد مخدر تشکیل می دهند.

گر جی زاده با بیان اینکه برای راه‌اندازی زندان جدید اصفهان ۸۰ هزار هکتار پیش‌بینی کرده‌ایم، افزود: طرح‌های مطالعاتی نیز انجام شده است و ۳۶۰ میلیارد تومان هم اعتبار مورد نیاز است که در صورت اختصاص این پروژه را نیز به بهره برداری می‌رسانیم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*