برگزاری مسابقات قرآنی پرسنل زندانهای استان اصفهان به میزبانی شهرستان نایین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن ویژه پرسنل مرد به میزبانی زندان شهرستان نایین در امامزاده سلطان سیدعلی (ع) این شهرستان برگزار شد.

اسدالله گرجی زاده مدیرکل اداره زندانهای استان اصفهان دراین مراسم گفت :کار در زندان ها با سختی و مشقتی که دارد اثرات روحی ، روانی و نابجایی را در روح و روان پرسنل اداره زندانها به جای می گذارد و با اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی میتوانیم در تقویت روحیه آنها قدم برداریم.

وی برگزاری برنامه های قرآنی را مهمترین نقش در تقویت روحیه پرسنل زندان برشمرد و افزود : با توجه به سختی کاری که در حوزه زندان ها و فرسایش شغلی که وجود دارد برنامه های فرهنگی زیادی در فواصل مختلف سال برنامه ریزی کرده که مهمترین آنها برنامه های قرآنی است که خوشبختانه هر ساله در زندانهای استان برگزار می شود.

گرجی زاده در ادامه به اصلاح و تربیت زندانیان اشاره کرد و بیان داشت : حدود ۲۴۰۰ زندانی حافظ قرآن از یک تا سی جز کامل که در مسابقات همیشه درخشیده و باعث افتخار استان هستند که این برنامه ها نقش مهمی در اصلاح و تربیت زندانیان داشته است.

وی به برگزاری ۶ دوره مسابقات قرآنی برای پرسنل و زندانیان در فصول مختلف سال اشاره کرد.

مدیرکل زندان های استان اصفهان با اشاره به بیش از ۱۱۱۵ زندانی در حال تحصیل تصریح کرد : با توجه به ریشه ، ظرفیت ،کار فرهنگی مذهبی و قرآن که در اصفهان وجود دارد توانسته ایم در مسائل دینی نسبت به سایر استانهای کشور موفق و بهتر عمل کنیم .

وی ضمن تشکر از مسئولین و مردم ، خواستار حمایت آنها در برنامه های فرهنگی و دینی شد.
در این دوره از مسابقات که تعداد۶۱ نفرازکارکنان با برنامه ریزی صورت گرفته در فضایی بسیار صمیمی و بانشاط امامزاده سلطان سید علی (ع) نایین برگزار گردید شرکت کنندگان در رشته های حفظ (یک ، سه و پنج جز )،قرائت،اذان و مفاهیم به رقابت پرداختند.

پرسنل زندانهای کاشان ، نایین ، خمینی شهر ، زرین شهر ، فریدن ،خوانسار گلپایگان ،زرین شهر و مبارکه از شرکت کنندگان بیست و هشتمین دوره از مسابقات قرآن پرسنل مرد استان اصفهان بودند.

در رشته اذان مصطفی مایلی از اداره کل مقام اول-محسن صادقی لنجان مقام دوم و سعید ابوالحسنی از زندان مرکزی مقام سوم را کسب کردند.

در رشته مفاهیم علیرضا گلکار از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی اول –محرم قربانی از زندان خوانسار دوم و مسعود محمدی از لنجان مقام سوم را بدست آوردند.

در رشته قرائت سید حسین میرلوحی از زندان مرکزی اول-سید حسن عبدالله زاده از اداره کل دوم و امیر عزیزی برد شاهی از اردوگاه مقام سوم را آن خود کردند.

در رشته حفظ یک جزء محمد کریمی از زندان خمینی شهر اول –سلمان ورپایی از اردوگاه دوم و محمدحسین سرباز یزدی از اردوگاه مقام سوم را کسب کردند.

در رشته حفظ سه جزئ نیز مهدی شیخ زاده از زندان کاشان مقام اول را بدست آورد.

گفتنی است در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات نیز با حضور گرجی زاده مدیرکل زندان های استان،جمعی از مسئولین شهرستان  از نفرات برتر با اهداء لوح تقدیر و کارت هدیه نقدی تجلیل شد

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*