برگزاری ششمین جلسه کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان ششمین جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری به ریاست قاضی رحیمی دادستان عموم وانقلاب مرکز استان وباحضور گرجی زاده مدیرکل برگزار شد.

دراین نشست سه ساعته که همراه با بازدید از زندان مرکزی اصفهان برگزار شد ،معاونین دادستان ،روسای مجتمع های قضایی ،دادیاران ناظر زندانها وبرخی مدیران زندانهای استان حضور داشتند.

رحیمی دادستان عموم وانقلاب اصفهان در این نشست با قدردانی از مدیرکل زندانهای استان جهت میزبانی و تلاش ها و فعالیت های انجام گرفته درراستای بازاجتماعی نمودن زندانیان گفت: فعالیت ها واقدامات موثر ی درراستای بازگشت مددجویان به آغوش جامعه انجام گردیده که شایسته تقدیر است.

وی در ادامه با تشریح اهداف و برنامه های این نشست گفت: تشکیل این ستاد زمینه رفع مشکلات قضایی مددجویان و ارائه راهکارهای مناسبی جهت کاهش جمعیت کیفری به نحوی که در آرامش جامعه خللی ایجاد نگردد فعالیت و از تمام ظرفیت های خود استفاده خواهد نمود.

درادامه نیز اسدالله گرجی زاده مدیر کل زندانهای استان در طی سخنانی به تشریح اقدامات و فعالیت های انجام گرفته پرداخت و گفت: کاهش جمعیت کیفری در زندانها موجب تسریع در بازاجتماعی و بازگشت بهتر مددجویان پرخطر خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت:مسئولین زندانها در استان اعتقادی به خروج فله ای افراد از زندانها نداشته اما در برخی از مددجویان که جرائم خشن و پرخطر ندارندو یا شاکی خصوصی ندارند می توانند از ظرفیت های قانونی و اختیاری استفاده نموده و مسیر بازگشت را برای دیگر زندانیان پرخطر که نیاز به برنامه های مشاوره ای و اصلاحی و تربیتی دارند هموار نکنیم.

درادامه این نشست معاونین دادستان،دادیاران ناظر،روسای زندانهاوحضار به ارائه دیدگاهها و نظرات خود پیرامون راهکارهای کاهش جمعیت کیفری پرداختند.

خاطر نشان می سازد قبل از برگزاری نشست دادستان به همراه معاونین از مجموعه خوابگاهی و فعالیت های در حال انجام در زندان مرکزی اصفهان و اشتغال وحرفه اموزی این زندان بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*