برپایی نمایشگاه شهدا  در محل زندان شهرستان نجف آباد 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان اصفهان،

همزمان با دهه فجر و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسناتی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نجف آباد  و گرجی زاده مدیر کل زندانهای استان اصفهان  ، نمایشگاه شهدا در محل زندان شهرستان افتتاح گردید.

این نمایشگاه که به منظور زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و آشنایی هرچه بیشتر مددجویان با فداکاری ها و رشادت های رزمندگان سلحشور میهن عزیزمان برپا شده است ، دارای بخش های متنوعی از جمله بازسازی منطقه عملیاتی ، معراج شهدا ، آشنایی با توطئه های دشمن در قالب جنگ نرم و تهاجم فرهنگی می باشد.

در افتتاح نمایشگاه امام جمعه شهرستان نجف آباد در جمع مسئولین زندان و کارکنان، ضمن گرامیداشت دهه فجر با بیان این مطلب که شهدا زنده هستند و برکات وجود آنان در جامعه ملموس است گفت : کسی که در راه خدا به شهادت می رسد دارای جایگاه و مرتبه ای بلند در نزد خداوند است ، طوری که می تواند شفاعت سایر بندگان را در نزد خدا انجام دهد.

اسد ا… گرجی زاده مدیر کل زندانهای استان اصفهان  ضمن تبریک دهه فجر گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی مانند نمایشگاه های شهداء با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می تواند تأثیر بسزایی در روحیه بازدارندگی و خودباوری در مددجویان داشته باشد.

وی با تأکید به برگزاری و توجه بیشتر به مسائل اصلاحی و تربیتی انجام اقدامات فرهنگی را یکی از روش های بسیار مهم در اصلاح الگوهای رفتاری نامناسب و کاهش آسیب و جلوگیری از بروز رفتار های پر خطر دانست.

نادری رئیس زندان نجف آباد  نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور امام جمعه و مدیر کل زندانهای استان اصفهان با بیان این مطلب که آسایش و امنیت امروز را مدیون رشادت ها و از جان گذشتگی شهدا و رزمندگان جنگ تحمیلی می باشیم ، اظهار داشت : آشنایی با فرهنگ جنگ و شهادت و چگونگی زندگی شهدا و رزمندگان میتواند تأثیر زیادی در نحوه زندگی داشته باشد و همه ما باید شهدا را الگو و سرلوحه خود قرار دهیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*