بازدید گروهی -خبرنگاران رسانه های استان اصفهان از کانون اصلاح و تربیت و زندان نسوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان، با درخواست مجموعه گروهی از خبرنگاران فعال در عرصه اطلاع رسانی از تلاش ها و اقدامات انجام گرفته در کانون اصلاح و تربیت و زندان نسوان بازدید کردند.

اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در این بازدیداز تلاش ها و فعالیت های موثر خبرنگاران و اصحاب رسانه استان در امر اطلاع رسانی از اقدامات انجام گرفته به تشریح فعالیت ها پرداخت و گفت: در حال حاضر بدلیل نوع جرم و جنسیت زندانیان دو زندان نسوان و کانون اصلاح و تریبت تلاش ویژه ای درراستای ارتقاء امنیت اجتماعی و بازگشت مددجویان به آغوش خاناوده و جامعه دارند.

وی درادامه گفت:درراتسای بازاجتماعی نمودن مددجویان آسیب دیده و به خطا رفته فعالیت های موثر و خوبی در زمینه فرهنگی -اشتغال و حرفه آموزی –مددکاری- قضایی و بهداشت و درمان صورت گرفته که نیاز است در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز سایر دستگاههای فرهنگی و اجرایی نیز وارد شوند.

مدیرکل زندان های استان در بخش دیگری از سخنان خود در قسمت های مختلف بازدید،با اشاره به وضعیت زندانیان اظهارداشت: نگه داری از زندانیان کاری سخت وپرهزینه است و شمار زیادی از این افراد در شرایط بسیار دشواری هستند که حتی توان حضور در کنار خانواده هایشان را نیز ندارند اما به کمک مددکاران و مشاوران فعال زندان ،به بازسازی شخصیت خود پرداخته تا بتوانند به عنوان انسان هایی عادی و موثر به جامعه بازگردانده شوند.

گرجی زاده افزود: وجود زندانیان با وجودتعداد زیادی زندانی با کمبود نیروی انسانی وامکانات روبرو هستیم و برای امنیت آنها جانفشانی های زیادی صورت می گیرد که از چشم همگان به دور مانده است.

وی از کمبود سیستم های کنترلی ،ماشین های حمل زندانی،سیستم های رایانه ای ودوربین های مداربسته گفت وافزود:باتوجه به اینکه تعدادزندانیان با فضای موجود همخوانی نداردزیرساخت های آن از سه سال پیش تاکنون تغییری نکرده است وکمبود امکانات هم بر سختی کار ما  می افزاید.

مدیرکل زندان های استان اصفهان از اهمیت ایجاد اشتغال در زندان سخن گفت وتاکید کرد:اشتغال زایی برای زندانیان از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است و با راه اندازی مشاغلی همچون (مینا کاری،فیروزه کوبی،خیاطی،چرم دوزی و..) فرصت های شغلی مناسبی برای زندانیان فراهم شده است که بعد از آزادی از زندان می تواند مسیر زندگی آنان را تغییر دهد.

گرجی زاده با بیان اینکه تعداد زنان زندانی در اصفهان زیاد نیست ،اذعان داشت: به همین خاطر، نیازی به ایجاد کانون اصلاح و تربیت برای آنها نیست و زندانی های زن با توجه به سنشان در بندها نگهداری می شوند؛

در ادامه نیز با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه  سالن ملاقات خانواده ها با زیربنای ۱۴۰ متر مربع با هزینه خیران و خوابگاه به مساحت تقریبی ۱۰۰ متر مربع در راستای توسعه فضای فیزیکی و طبقه بندی سنی مددجویان کانون اصلاح و تربیت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
جوادی رئیس کانون اصلاح و تربیت از احداث و تکمیل واحد بهره برداری مشتمل بر بخش دندان پزشکی، اتاق بستری، اتاق پزشک و داروخانه و نیز مرمت آسفالت محوطه های بیرونی این کانون به مساحت تقریبی یکهزار متر مربع از دیگر طرح های یاد شده خبر داد و گفت:
بهینه سازی فضای نمازخانه با هزینه ای بالغ بر ۸ میلیون تومان و افزودن سامانه صوتی با مبلغی حدود ۸ میلیون تومان و تهیه وسایل ورزشی با مساعدت شهرداری اصفهان و به مبلغ ۱۳ میلیون تومان از دیگر اقداماتی بود که در راستای بهینه سازی این مجموعه تربیتی انجام شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*