بازدید میدانی و دیدار حضوری دادستان آران و بیدگل و رئیس زندان کاشان با مددجویان این حوزه قضایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان؛ سید محمد جوادی دادستان عمومی و انقلاب آران و بیدگل با هدف رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان، ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف زندان، در جمع زندانیان حضور یافته و به رفع مشکلات قضایی مددجویان این حوزه قضایی پرداخت.

دادستان عمومی و انقلاب آران و بیدگل گفت: حضور قضات در زندان باعث آشنایی با محیط زندان، وضعیت نگهداری زندانیان و آگاهی از مشکلات محبوسین می شود، تا با ارائه راهکارهای لازم گامی در جهت کاهش جمعیت کیفری درون زندان ها برداشته شود.

جوادی اظهار داشت: دیدار قضات با زندانیان، پیشگیری از وقوع جرم، کاهش آسیب‌های اجتماعی زندانیان و خانواده آنان را به همراه دارد و موجب دلگرمی و تسریع در روند رسیدگی به پرونده آنها می شود.

رئیس زندان کاشان نیز در این بازدید بیان کرد: استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در جرائم کم خطر عامل موثری در کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها و عاملی برای فراهم شدن زمینه بهبود روند اصلاح و تربیت و بازاجتماعی شدن بزهکاران است.

سید رضا موسوی افزود: با حضور قضات در زندان این احساس در زندانیان به وجود می آید که بعد از صدور حکم ارتباط آنها با مقام قضائی قطع نگردیده و  قاضی برای رفع مشکلاتشان در راستای رأفت اسلامی و با استفاده از اختیارات قانونی خود، زمینة بازگشت زندانیان به جامعه را فراهم می نماید.

 گفتنی دادستان شهرستان آران و بیدگل ضمن دیدار وگفت و گوی صمیمی با مددجویان این حوزه، از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات قضایی آنان قرار گرفته و دستورات لازم به منظور رفع مسائل و مشکلات قضایی آنان را صادر نمود.

در این دیدار داستان با ۷۰ نفر از مددجویان دیدار حضوری داشته و پرونده آنان را بررسی نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*