بازدیددادستان عمومی و انقلاب و جمعی از قضات دادگستری شهرستان خوانسار از زندان گلپایگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان اصفهان : به مناسبت  گرامیداشت هفته قوه قضائیه دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از قضات شهرستان خوانسار از زندان شهرستان گلپایگان بازدید کردند.

دادستان عمومی و انقلاب به همراه قضات شهرستان خوانسار با حضور در زندان گلپایگان ضمن دیدار و گفتگو با زندانیان حوزه قضایی خوانسار برای حل مشکلات آنها قول مساعدت دادند.

علائی دادستان خوانسار در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بمنظور کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان،قضات دادگستری خوانسار بصورت مستمر با زندانیان حوزه قضایی خود در زندان گلپایگان دیدار چهره به چهره داشته و در هفته قوه قضائیه نیز این برنامه  باجدیت بیشتری اجرا  گردید.

علائی بابیان اینکه حضور قضات در زندانها در حبس زدایی زندانیان مؤثراست تصریح کرد:قضات در بازدید از زندانها ،از نزدیك در جریان مشكلات قضایی و وضعیت زندانیان قرار گرفته وقطعا مدت زمان رسیدگی به پرونده قضایی آنها نیز کاهش می یابد.

وی به برنامه ها واقدامات فرهنگی وتربیتی زندان گلپایگان اشاره کرد و افزود:نقش اثرگذار فعالیتهای فرهنگی زندان برکسی پوشیده نیست و بحمدالله اقدامات تربیتی مشاهده شده ، برنامه محور بوده ویقینا شخصیت و رفتار زندانیان پس ازآزادی با قبل از ورودآنها به زندان متفاوت خواهد بود.

همچنین درجریان این بازدید غلامحسن حبیبی رییس زندان گلپایگان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زندان اظهارداشت:بیش از ۱۵ برنامه  در حوزه های مختلف زندان مورد توجه قرار گرفته تا بتوانیم زمینه بازآموزی و مهارت افزایی و بازگشت سالم مددجو به جامعه را فراهم آوریم.

وی بیان کرد: یکی از رویکردهای ارتقاء نظام زندانبانی ،توسعه امور فرهنگی وتربیتی است و به همین منظور برنامه های متنوع آموزشی، قرآنی، دینی، هنری و ورزشی  در زندان پیش بینی شده که اجرای آنها نقش مهمی در تامین سلامت جسمی و روحی مددجویان داشته است.

در پایان علائی دادستان خوانسار با مرخصی منجر به ازادی تعدادی از زندانیان موافقت و با مرخصی زندانیان واجدالشرایط حوزه قضایی خوانسار به مدت  ۵روز موافقت نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*