آغاز مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در اردوگاه حرفه آموزي وكاردرماني استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،با آغاز ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) ، هر صبح و شب برنامه های مختلفی در تمامی اندرزگاه های این اردوگاه برگزار می گردد و مددجویان با تشکیل هیئت ها و دسته های سینه زنی و عزاداری حرکت خود را از اندرزگاه شروع و با تجمع در نمازخانه های بند های مختلف به عزاداری می پردازند.

یداله سعیدی مدیر اردوگاه در حاشیه حضورباشکوه هیئت های عزاداری دربرنامه های سوگواری سیدوسالارشهیدان در مجموعه اردوگاه  ضمن تبیین  برنامه های دهه اول ماه محرم گفت: قبل از آغاز این ماه ستاد برگزاری مراسم ویژه دهه اول محرم تشکیل جلسه داد و تصمیمات لازم در جهت هر چه بهتر برگزار شدن مراسمات گرفته شد.

وی  همچنین اضافه کرد ، حضور بیش از ۲۰۰۰ نفر زندانی را در قالب هیئت های سینه زنی و عزاداری پرشور را منشاء تأثیرات مثبت روحی، روانی و اخلاقی در مددجویان عنوان کرد و تأکید کرد، مراسم عزاداری شب های دهه اول ماه محرم با شکوه خاصی در اردوگاه برگزار می شود .

سعیدی در ادامه همچنین گفت: برگزاری مراسم مختلف در مناسبت های ملی و مذهبی در طول سال یکی از سیاست های تربیتی و اصلاحی سازمان زندانهاست که توسط مسئولین این مجموعه دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از این مراسم در سطح شهر و جامعه کم نظیر است، گفت: یکی از مناسبت های مهم، دهه اول محرم است که برنامه های عزاداری به طور جدی و با همکاری واحدهای مختلف برگزار می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*